Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyiket érdemesebb választani...

EAMinden6o kérdése:

Melyiket érdemesebb választani Windows, Linux vagy Mac? Én egy viszonylag olyan operációs rendszert szeretnék ami viszonylag stabil a driverek frissíthetőek mert a Windows nem ilyen.

Figyelt kérdés

2016. szept. 14. 13:39
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Azt el felejtettem odaírni hogy Laptopom van.
2016. szept. 14. 13:45
 2/15 anonim ***** válasza:
Ami fontos, hogy mire használod elsősorban!
2016. szept. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Mire fogod használni a gépet?

Pl. fogod-e az alábbiak bármelyikére használni?

- Videó szerkesztés

- Nyomdaipari grafikai munka

- CAD/CAM

- Legújabb játékok


Ha nem, akkor nyugodtan használj Linuxot. Próbálj ki egy-két mai disztrót (Ubuntu, Mint, Arch, stb) és válaszd ki, melyik a szimpatikus. Stabil, nem kap vírust, minden általános célra megfelel, külön driver gyak. csak bizonyos nyomtatók és scannerek esetén kell, minden más megy magától. Wine segítségével még a legtöbb Windows program is futtatható, de majdnem mindennek van megfelelő alternatívája. 7 éve használok Linuxot fő rendszernek és soha többé nem mennék vissza Windowsra.

2016. szept. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%
Tanuljátok már meg hogy a Linux nem önálló operációs rendszer hanem csak egy kernel,a disztro-k azok amiket használunk.Ha stabil kell a Debian,annál nincs is stabilabb.
2016. szept. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

#4 Igen, tudjuk. Helyesen GNU/Linux distro, és tudjuk, hogy a Linux az csak a kernel, de a legtöbb embernek ez nem mond semmit.

Amúgy Debian nem épp a kezdőknek való. Kezdőnek inkább Mint vagy Ubuntu.

2016. szept. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én elsősorban videó vágásra ilyesmire , játszani , iskolába készíteni prezentációt ilyesmi.
2016. szept. 14. 14:44
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor win
2016. szept. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Komoly videó vágásra sajnos a Linux disztrók még mindig nem az igaziak. Ugyan ott az Avidemux, meg a Kdenlive, ami amatőr szinten el is megy, de ha komolyan akarsz videót vágni, akkor marad a Windows...
2016. szept. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
#5.Utána meg jön az XY összeomlás.Én is voltam kezdő,én is használtam uborkát és mentát,én is megszívtam velük...
2016. szept. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ.
2016. szept. 14. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!