Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » BIOS Reset segítségre lenne...

BIOS Reset segítségre lenne szükségem. Valaki?

Figyelt kérdés
Adott egy ACER ASPIRE 5560 Series laptop. Soha senki nem lépett még be a Biosba, de sajnos a gép nem akar bebootolni az SSD ről, ezért kéne belépni a BIOSba, de sajnos levan jelszavazva. Kiszedtem a CMOS elemet ( próbáltam 5perc, 12órán át) de nem segített, az alaplapba nincs jumper, esküszöm ha lenne is azt már tuti megleltem volna. USB ből se tud bebootolni mert ugye nem tudom kiválasztani a bootolási partíciót a biosba. Ugye amikor megpróbálok belépni kiadja, hogy Enter Password / Unlock Key: alatta pedig Unlock Key Hint Number: 8jegyű kód, de azt hiába írom be az nem jó. Valakinek van valamilyen megoldása? Ha kell tudok részletes képet is mutatni a "betegről".

2016. szept. 21. 16:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy van alapértelmezetten jelszó?
2016. szept. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mikor az elemet kiveszed, vedd ki az akkumulátort is, és persze a töltő se legyen bedugva. Ha x órán át úgy marad, és továbbra is ott a jelszó, akkor talán gyárilag van benne. Ekkor a használati útmutatóban érdemes rákeresni.
2016. szept. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

mi lehet az alapértelmezett jelszó?


kiveszek mindent, a kezikonyvekbe nem talaltam semmit.

2016. szept. 21. 20:18
 4/16 Lajos54 ***** válasza:

Valahol régebben olvastam, hogy egyes laptopoknál a memória modul alatt van a BIOS resethez a jumper, illetve olyan is létezik, amelyiknél a gombelem kivétele után az alaplapon lévő két elem érintkezőt kell rövidre zárni pár másodpercre.

Természetesen mindezeket kivett akkumulátor mellett.

2016. szept. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 gyuripapa21 ***** válasza:
csinálj új telepítést jelszó nélkül,mert általában a boot sorrend CD-ről kezdődik.
2016. szept. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Lajos54 ***** válasza:

#5

Csak az a baj, hogy egy újra telepítéstől a BIOS még változatlan marad...

2016. szept. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
az a gond hogy bese indul a gép mivel nem érzékeli az ssd ( nem nem halt meg) ezért kéne a bios hogy ott betudjam állítani. kivettem éjszakára az elemet és a töltöt mindent de hiába. igen az elemnél azt a két érintkezőt hogyan és mivel tudnám összefogni? a ramok alatt nem találtam semmit.
2016. szept. 22. 11:31
 8/16 gyuripapa21 ***** válasza:
Lajos 54, de szerintem nem a BIOS tárolja a jelszót és egy formázás mindent töröl a merevlemezről.
2016. szept. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Átraktam az SSD-t egy asztali gépbe ott leformáztam és újraraktam a Win7-et, majd gond nélkül be is jött minden. Visszaraktam a laptopba, elindítom és eleinte a Windows Logo után egy kék halál szerű kép villanás s újraindult, majd később betöltött addig, hogy egy fekete kép és a cursor megjelenik. Vissza raktam az asztaliba, ott gond nélkül betölt. Mi lehet a gond?
2016. szept. 27. 09:16
 10/16 Lajos54 ***** válasza:
Gyuripapa, a felhasználói jelszót valóban a Windows tárolja, de itt a kérdésben ez szerepel: "... belépni a BIOSba, de sajnos levan jelszavazva". Vagyis BIOS jelszó, amit viszont a BIOS tárol.
2016. szept. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!