Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Letöltött képek, azok szerkesz...

Letöltött képek, azok szerkesztése, szerzői jog. Hogy működik ez? . _.

Figyelt kérdés

Hogyha én egy képet letöltök ami copyrightos, teszem azt egy csibe-grafikát, aztán én azt megszerkesztem, tehát kontúrozom, színeket cserélek, esetleg kiegészítem, vagy a bábuját mozgatom, akkor még copyrightos lesz? Csak az eredeti copyrightos, vagy mit abból szerkesztek is? Felismerhetetlenné kell szerkeszteni ahhoz, hogy a "sajátom" legyen?

Hogy működik ez? Így érhetően, letudná írni valaki aki ért hozzá, mert én beleőszültem a jogok után való olvasásnak :| A válaszok kköszi



#kép #képszerkesztés #harmadik fél #Szerzői jog szerzői jogok #kép jogok
2016. okt. 12. 13:57
 1/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
mindenkepp pokolra jutsz!
2016. okt. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jogász, de:

Ha szerzői jogvédett anyagot használsz fel, akárhogy módosítód, nem lesz a sajátod, hacsak nincs kifejezett engedélyed a szerzőtől. Az egyetlen kivétel a parodizálás, de annak megvannak a határai.

Gyakorlatban viszont ilyen apróságokért, mint egy-egy kicsi rajz, senki sem fog ugrálni.


De, ha nyugodtan akarsz aludni, keress CC licenszes grafikákat, van belőlük bőven és általában nyugodtan át is dolgozhatod őket, amíg megemlíted az általad közölt műben, hogy honnan származik az a rajz.

2016. okt. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ha egy festo lefesti ugyan azt mint egy masik festo az bun?

ha az elso festot lemasolja (szinten festessel) egy masik festo az bun?


jo lenne megerteni a szerzoi jogokat de azthiszem ez szamomra keptelenseg


ha ket kulnbozo helyen egymasrol tudtukon kivul ugyanazt festik meg (masopt festmenyeket is elmeletben fel lehet ismerni, vagyis hogy mely eredeti mely hamis, kisebb nagyobb elteresek igy nem annyira lenyegesek


szoval bun ha ugyan azt festik meg ha nem is tudtak egymasrol?

2016. okt. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

illetve akkor termeszetesen nem bun ha teljes vagy resz reszesedest kap az "eredeti" szerzo, mar ha ez megalapithato vagy egyik eredetinek mondja magat (hivatalosan elobb jegyeztek be)


es persze ha mar par szaz eve halott es "jogutod" vagyis szerzoi orokose (aki lehet onkenyesen lett az) sincs akkor elehet bitorolni a muvet persze ugy hogy magaeva teszi a jogtulajdonosagot igy o lesz a profitbeszedo

2016. okt. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Lajos54 ***** válasza:
Azért a festészet az egy kicsit más. Akkor passzolna a kérdésben szereplő esethez, ha valakinek a festményét átalakítaná. Egy grafikánál -elvileg- ha az eredetit módosítom, akkor az eredetit használtam fel - adott esetben jogtalanul. De valóban vannak olyan nem jogvédett rajzok, grafikák, ami szabadon fel lehet használni.
2016. okt. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Lajos54 ***** válasza:
Közben eszembe jutott egy konkrét példa: évekkel (évtizedekkel) ezelőtt a Magyar Televíziót perelte be egy alkotó, mert az egyik szobráról készült fotót a TV felhasználta egy műsor szignáljában, úgy , hogy vele nem is egyeztettek. És az alkotó nyert.
2016. okt. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És hogyha én fogom az eredetit és saját kezüleg másolom le, úgy értem a vonalakat, meg minden mást,-hasonlóan lerajzolok, akkor az is jogsértés? Tehát teszem azt, PS-ba egy új rétegre rámásolom saját kezüleg. Tulajdonképpen fölhasználtam és nem is.
2016. okt. 12. 17:57
 8/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#7 >>> #1


nem tudod kijatszani az emberi torveny az hogy eloskodj masokon es ezert dicseretet kapj toluk

vagyis ha te magad alkotsz egy kepez akkor is beperelhetnek es nyernek is (nem nyerhetnek is, vagyis ez bizonyos) >>> #6

valoszinu erre nem tud senki valaszt adni es a #6 peldaja alapjan ha te korconalait rajzolod at az hasonlo mintha lefotoztad volna es a fotot mar sajatodkent hasznalnad

vagyis peldanak te az adott kepet a monitoron megjelenited

lefenykepezed a mobiloddal majd feltoltod es azt szerkeszted = bun


ha te emlekezetbol megjegyzed es ugy rajzolod le = bun


ha te meselsz masnak a keprol = bun (szoval mar ez a kerdes is hatalmas bun)


es hogy a targyilagosagnal maradjunk


ha reszleteiben a keped 50% aban vagy tobb mint 50% aban tartalmaz szerzoi jog alatt alo kepreszeket (vagyis ha aproravagottan is akkor is)


bortonbe zarnak! es a karokozas (amit a jogtulajdonos onkenyesen alapit meg) ertekenek 1000(!) szereset kell fizetned mert a lelkebe tiportal annak aki gumikacsa tervezesnek szentelte az eletet

(nem emlekszem kirol is volt szo de valaki gumikacsa szerusegrol azthiszem)

2016. okt. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!