Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » GA-H110M-DS2 DDR3 alaplappal...

Kérdezőférfi kérdése:

GA-H110M-DS2 DDR3 alaplappal fogok tudni hdmi csatlakozóval fullhd-t lejátszani?

Figyelt kérdés

[link]


hivatalos oldalon csak a dsub van feltüntetve.

vagy egyszerűen csak a gtx 950 hdmi csatlakozóba dugjam be majd ahhoz hogy menjen a hdmi fullhd(1920x1080)?



2016. okt. 18. 21:37
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
lg 22m45 monitorom van. mindenképp hdmivel akarok csatlakoztatni, csak most hirtelen megilyedtem mert az alaplapot megvettem és nem tudom hogy ezzel lesz e fullhd támogatás, proci meg ramtámogatásst néztme csak az volt a fontos. vagy ennél a kérdésnél a vidikártya számít csak?
2016. okt. 18. 21:40
 2/11 anonim ***** válasza:

ha van videokártyád akkor abba dugd a monitort\tv-t

egyébként ezen az alaplapon nincs hdmi csatlakozó

2016. okt. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

DDR3L kell az alaplapba vagyis low voltages ram

alacsonyfeszultsegu

tonkremegy ha nem olyant vettel

kerdesed alapjan gondoltam szolok

2016. okt. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd meg. DDR4 kell a 6. Gen Intel prociknak, vagy középtávon meghalnak
2016. okt. 19. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor ha most vetted, vigyed is vissza (14 napon belül elállhatsz a vásárlástól), mert Skylake mellé DDR4 kell. Ha az volt a terved, hogy DDR3-as RAM-ot raksz alá, felejtsd el, max alulfeszelt DDR3L jöhet szóba, mert a sima DDR3 kinyírja a procit, ahogy már mondta előttem valaki.
2016. okt. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

hdmi választ köszi.

Core i7-6700K vagy Core i5-6600K fogok venni bele, a kettő közt civódok.

tudtommal a két procinak az intel oldala szerint vagy ddr 4 ram kell vagy ddr3l 1600mhz.

ddr3 illet ddr3l 1600mhz támogatotságú az alaplapom ami jó lesz az.nemhiába szerepel a cpu support listáján a két proci. majd lesz ddr3l 1600

2016. okt. 19. 19:23
 7/11 A kérdező kommentje:

igen a voltfeszültséggel tisztában vagyok. ment a zöld.

mindenfélét néztem ami fontos , proci foglalat ram támogatotság stb csak épp az alaplap felbontási képességét nem, de nem baj ha a videókártya orvosolja, 1 pillanatra megijedtem. alaplapot nem tudnám visszavinni mert nem egyszerre veszem az alkatrészeket már 3 hete megvan.

szerintem jó alaplap +10est nem akarok kiadni alaplapra hogy ddr4 ramom legyen és akkor még az a típusú ram is drágább mint a kinézett.

ez az alaplap, ddr3l 1600mhz 8/16 gbt+ gtx 950 2gbt jó párosítás a két kinézett procikhoz.


A kérdés már csak az hogy hol tudnék venni ddr3l-t??

seholse találok ennyire vennék az intel miatt?

aqua-n fent volt egy ideig de már csak ddr3at látok meg 4et.


szerintetek ha a kinézett i7 mellé döntök és gyűjtök pénzt gtx 970 4gbthoz akkor annál képtelen lennék 30 ropiért venni vízhűtést vagy maradhatok a jó öreg olcsó élghűtésnél csak akkor rakjak vele dögivel nem?:D

2016. okt. 19. 19:31
 8/11 anonim ***** válasza:
az i7 mellé nagyon karcsú az a 970.. méghozzá k-s procit nem is ajánlott venni cask z170-es laphoz különben semmi értelme a k jelzésnek(azt jelenti hogy húzható az órajele de azt csak a z170-es lapok támogatják amikből a használható 40.000ft körül kezdődik és legalább 30-35e forint a táp is hozzá hogy stabilan húzhass órajelet..) ahogy elnézem nem igazán értesz te ehhez..
2016. okt. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

star wars battlefronthoz készülök megvenni a gépet és ezért vagyok úgy, hogy a jövőre nézve, ha már támogatja az alaplap az i7et és készülök drága procit venni akkor már miért ne az i7, csak egyszer kell megvenni, de az akkora teljesítmény lesz hogy 5 év mulva is garantáltan jó lesz és akkor utólag nem kéne átváltani i5ről 7re ami drága váltás lenne utólag.

ez a helyzet a gtx 950 es 970 4gbt-al is ha már adok ki pénzt akkor 970 és az sokkal többet bír de még se 150ezres vidikártya amivel bőven megleszek azzal is egy darabig annyira rohamosan nem fejlődünk, viszont a 950el az a baj hogy jónak jó lenne a játékhoz de ha valami mást kinézek vagy esetleg jövőre olyan játékok jönnek ki amihez már a 2gbt karcsú akkor még se járjak rosszul.

2016. okt. 19. 20:39
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez így elég aránytalannak ígérkezik...


Először is, minek a Skylake, pláne (tuningolható) i7-tel, ha egy végtelenül fapados alaplapot raksz alá, ami még csak nem is DDR4-es? A DDR3L memória is ugyanolyan "drága", mint a DDR4, tehát semmit nem nyersz vele, csak kidobtad a pénzt az ablakon. Valamint 100k-t kiadsz egy procira, +vízhűtésre is szánnál, de +7-10 ezer nem fért volna bele egy rendes alaplapra?


A videokártyán nem a VRAM mérete számít, remélem ezt tudod. (Nem leszúrásnak szánom, de annyira emlegetted itt a 2GB-ot meg a 4GB-ot, hogy az utóbbi jövőbiztosabb... nem ez a lényeg.)


A GTX970 újonnan nem éri meg (a GTX 950 sem), mert már rég itt a GTX 10XX-es széria. Helyette GTX1060-at érdemes venni.


Ha nem dolgozol és renderelsz rendszeresen, vagy használsz olyan programokat, amikhez kihasználod az i7 több szálát, játékra önmagában nem sokkal jobb, mint egy i5. Annyit legalábbis tuti nem ad hozzá, hogy megérje a felárat egy i5-höz képest. Mivel az Intel is már minden évben kidob egy új proci-generációt, a jövőbiztosság fogalma mehet is a kukába. Jövőbiztos, ha húzható, de ahhoz normális alaplap kell.


Alaplapból a nagyon minimum egy normálisabb B150-es lett volna, de K-s proci alá (mindegy, hogy i5/i7) csak Z170 mehet, mert csak abban tudod tuningolni, máskülönben megintcsak nincs értelme ilyen procikat venned.


Bocsi, de nagyon laikusnak tűnsz. Jobban jártál volna, ha kiírsz egy kérdést, hogy van X összeged a gépre, és javasoljanak a keretedhez egy konfigot. Még most sem teljesen késő. Szerintem tegyél ki egy külön kérdést, hogy ajánljanak az alaplapodhoz egy élhető, ARÁNYOS konfigot, a megadott (fennmaradó) keretedhez.

2016. okt. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!