Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen informatikai/számításte...

Avada0 kérdése:

Milyen informatikai/számítástechnikai részterületre érdemes elhelyezkedni? (Állás találati és fizetési szempontból)

Figyelt kérdés
Programozás? Adatbázis kezelés? Hálózatok? Más?

2016. nov. 9. 16:45
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Ami tetszik, szinte minden jól fizet
2016. nov. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
it osztályvezető
2016. nov. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 SimkoL ***** válasza:
Szinte mindegy, attól függ mennyire vagy profi az adott területen. A régi, ma már ritkább nyelvekre hatalmas összeget fizetnek mert már kevés a hozzáértő, de sok rendszert még gatyába ráznak, nem beszélve róla, hogy lényegesen stabilabbak is.
2016. nov. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Csak akkor lesz állásod, az adott szakterület igazi barbárja vagy. Tehát ilyen most végeztem az ELTE-n, meg van egy felsőfokú angol nyelvvizsgám meg értek egy kicsit ehhez ahhoz. Az semmi, az nulla. Azért fizetni nem fognak. Olyan elvárásokkal fogsz találkozni barátom, hogy azokkal nyugaton dollármilliókat kereshetnél.


A BME-t és az ELTE-t pedig nem végzik el sokan. Igazi kis szenvedős helyek. Könnyen rámegy az ember egészsége. (Legalább is az enyém ráment.) És amikor melókeresésre kerül a sor, akárcsak gyakorlatira, esélyed sincs. Mivel sajnos nem azt tanítják az egyetemen amit kéne.


Tehát én azt tanácsolom neked, hogy ha nem akarsz megbolondulni, akkor felejted az informatikát.

2016. nov. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Még egy kis statisztika: a végzett hallgatók 55%-a megy külföldre, az itthon maradt 45% -nak pedig alig 5% (!) marad a szakmában. A hallgatók 40%-a nem tud abszolválni mivel nagyon kevés a gyakorlati hely, illetve nem találkozik a hallgatók tudása és a munkáltatók igénye.
2016. nov. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#4, #5

Azért ilyen erős állításokat jó lenne valamilyen hivatkozással alátámasztani.


Így csak annyi jön le, hogy neked nem volt jó tapasztalatod.

2016. nov. 11. 13:16
 7/10 anonim ***** válasza:

ELTE-nek a statisztikája. Hivatalosan az a legjobb egyetem az info szakmában. Tehát a többinél rosszabb a helyzet. Szerencsére még időben pályát választottam.

Egy biztos, hogy a media megint hatalmasakat kamuzik. A 22 ezer infós állás oltári nagy hazugság.

Néz csak körül a neten, hol vannak egyáltalán olyan cégek akik alkalmaznak gyakornokokat. Elárulom neked. Sehol. Egy-két multicég hirdet 1-2 db álláshelyet. Azt annyi. Oda meg protekció nélkül nem kerülsz be. Mivel legalább 3-4 év szakmai tapasztalat kell egy átlagos melóhoz. Nulla tapasztalattal a kutyának se fogsz kelleni.


Amiket pedig az előttem szólók írnak az hülyeség. Vagy nem értenek a szakmához, vagy ők is az indexes cikkekből informálódnak.

2016. nov. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy jó tanács: Ha mindenáron programozó akarsz lenni, akkor ne egyetemre menj. Hanem keress olyan helyet ahol állásgarancia van. Nem akarok nagyon reklámozni, de pl. a codecool szimpatikusnak tűnik és csak akkor kell fizetni, ha már munkába álltál. Az egyetem nem fog neked állást bíztositani és a cégek is egyre kevésbé szeretik. Nem véletlen van ennyi munkanélküli infós meg üres álláshely.
2016. nov. 12. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#7-#8

Hát... Kösz a tippet. És te mire váltottál?

2016. nov. 13. 10:35
 10/10 anonim ***** válasza:
Sokáig dolgoztam eladóként meg árufeltöltőként. Sajnos nekünk csak ilyen melók jutnak. Egyébként a meki és a tesco is tele van infósokkal. Informatikai állásokra csak az ország legkiválóbbjait veszik fel, igazi tehetségeket.
2016. nov. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!