Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows telepítése ubuntu...

Windows telepítése ubuntu helyére hogyan?

Figyelt kérdés
Az lenne a bajom hogy dvdről felraktam az ubuntut egy új ssdre de aztán rájöttem hogy kicsit se értek hozzá szoval ugyan ugy ahogy az ubuntut is. a windows10et is kiiratm dvdre de ez az ubuntu megnyitja a cdt, ha a biosban meg átrakom hogy dvd cd romról bootoljon elsőre, akkor se lesz semmi ugyan ugy az ubuntu jönbe ez mitől van hogy tudok ettől az ubuntutól megszabadulni?

2016. nov. 10. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jól írtad ki a DVD-t.

Egyrészt nem az Ubuntu alatt kéne elindítani a telepítést, nem is fog menni. Erre szerintem rájöttél te is.

Tehát a BIOS-ban a boot sorrend átállítása lesz az egyik dolog, amit meg is csináltál.


De itt jön a bibi, ha rosszul írtad ki a DVD-t: nem bootolható.

Hogy írtad ki?


(Nem úgy kell, hogy a fájlokat, könyvtárakat rámásolod, hanem a DVD képet kell képként kiírni - erre vannak programok.)

2016. nov. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
biztos hogy jól irtam ki mert az asztali gépemen bejön a telepítő :D de a laptop lese szarja felpőrőg és ugyan ugy elindul az ubuntu hiába ilyen meg olyan a sorrend
2016. nov. 10. 09:24
 3/5 anonim ***** válasza:
A boot sorrend helyett próbáld a boot menüt. Benne lesz a laptop kézikönyvében, hogyan tudod előhívni. Onnan már csak ki kell választani a DVD meghajtót, és ha jó a lemez, el fog indulni.
2016. nov. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kár lenne Win10-et tenni az Ubuntu helyére. Inkább adj neki egy kis időt, nagyon jó rendszer az és ha nem akarsz játszani, minden mást meg tud csinálni (még játékok egy jó részét is, csak a legújabbakat nem).

Vagy tedd fel Windows mellé, de akkor előbb a Windowst kell telepíteni és utána az Ubuntut, mert az Ubuntu felismeri, hogy van már egy Windows és mellé települ, indításkor meg tudsz választani, de a Windows az hülye, kapásból törli a Linux boot managert és felülírja a sajátjával, anélkül, hogy engedné a másik rendszer bootolását.

2016. nov. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Megvan.

Mikor elindul a laptop f9et kell nyomni és behozza a boot menüt kiválasztottam az upgradet és kérte hogy rakjak be cdt és elvileg mükszik win10 telepítőjével leformáztam a particiot szóval csak jólesz már.

Köszi skacok

2016. nov. 10. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!