Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 2K-s monitorból milyet? Dell...

2K-s monitorból milyet? Dell megéri, vagy számoljak nagyobb összeggel?

Figyelt kérdés

Nézegettem a 2K-s monitorokat, minimum 25"-os kéne. Dell már forgalmaz egész élhető példányokat 100-130 ezres keretben is, viszont Asust 200 ezer+ kategóriáhan is láttam.


Alapvetően játékra és hobbiszintű grafikai munkára (kép- és videófeldolgozás), milyen 2K-s monitort ajánlanátok? Keretnek legyen max. 150 ezer.


Előny, ha gazdag, élénk színei vannak, és fényes (glossy) felülete a mattal szemben. De a mattot sem vetem el teljesen, ha egy egyébként jó ár/érték arányú monitort javasoltok. Természetesen HDMI csatlakozós jó lenne. (2db lesz belőle, úgyhogy nem ártana, ha nem 200e lenne)


A válaszokat előre is köszi.



2016. nov. 11. 12:32
 1/3 |Orfeusz| ***** válasza:

IPS panelest keress, mert noha játékra nem kell IPS, képfeldolgozáshoz igen előnyös - és matt felületet is többségében az IPS panelesek közt találsz.


Igazából a többi az igényeidtől függ, hogy mennyire fontos a színhűség, bemenetek, extra funkciók, stb. Nem profi célokra többségében az olcsók is jók.

2016. nov. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Hominida ***** válasza:
Biztos vagy abban, hogy neked ekkora monitor kell erre a feladatra?
2016. nov. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen.


Két 23,5"-os FHD monitort használok most. És nagyon sokszor érzem, hogy jobb lenne a nagyobb felbontás. Játékra még kb. mindegy is, biztos jobb élmény a 2K, de sok egyéb célra jobb lenne a nagyobb felbontás. Mindezt, természetesen, egy erősebb videokártyával együtt gondolom.

2016. nov. 11. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!