Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A számítógép nem kapcsol be...

A számítógép nem kapcsol be rendesen?

Figyelt kérdés

Előrevetem, hogy nem értek a gépekhez. Megköszönök bármilyen segítő hozzászolast.

Tehát :Bekapcsolás után kiir valami olyasmit hogy cd-t tegyek be a bootoláshoz

Neha bekapcsol rendesen, de 10ből 7szer nem.

Asztali gép, win8 van rajta,egyéb tulajdonsagait nem tudom.

Az atjön hogy valamiért nem inditja el a Windowst de mitől szokott ilyet csinálni? Köszönöm szépen ha tud valaki segíteni


2016. dec. 6. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát ez sok mindentől lehet. A táptól kezdve a vinyó hibán át bármi.

De elég ha csak a dvd meghajtóba hagysz egy lemezt.

2016. dec. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :-)
2016. dec. 6. 18:00
 3/8 Lajos54 ***** válasza:

Nem jól van beállítva a boot sorrend. Úgy tűnik, csak az optikai meghajtón keres, de ott viszont nem talál operációs rendszert.

A BIOS-ban, vagy a boot beállításokban meg kellene nézni, hogyan van beállítva. Az első helyen mindenképpen a HDD-nek kellene lennie (feltehetően a C), vagy -alaplaptól, BIOS-tól függően- a HDD 0 vagy HDD 1.

2016. dec. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]


Úgy tűnik végleg vége... Nem tudom még nyitható e a kép, de ezt irja és sehova tovább :-(

2016. dec. 7. 17:07
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi hozzaszolasokat.

Ezzel laikusként tudok bármit kezdeni?

2016. dec. 7. 17:10
 6/8 Lajos54 ***** válasza:
A linkelt kép alsó részén ott a megfejtés (méghozzá az, amit gyanítottam: CD/DVD-ről akar a gép bootolni (vagyis betölteni az operációs rendszert). Pedig látható, hogy van HDD, vagyis merevlemez. Azon van az oprendszer, arra kellene állítani a bootolást.
2016. dec. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Lajos54 ***** válasza:

Ja, és hogy hogyan?

Be kellene lépni vagy BIOS-ba, ott megkeresni a boot sorrendet, és helyesen beállítani. Viszont, hogy miképpen tudsz belépni, az alaplap és BIOS függő.Ha megadnád legalább az alaplap típusát, talán lehetne segíteni.

Vagy próbálkozhatsz mindjárt bekapcsolás után, általában valamelyik funkció billentyűt kell nyomva tartani: F2, F3, F8, esetleg a Delete.

Viszont, ha nagyon nem ismered a BIOS beállítását, inkább kérjél meg valakit, mert rossz beállításokkal szintén működésképtelenné teheted a gépet. Habár ennél már nem jobban, mint amilyen most :)

2016. dec. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Lajos54 ***** válasza:
Ami még kimaradt: esetleg (sok gépnél) az F12-vel közvetlenül a boot beállításokba is be lehet lépni.
2016. dec. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!