Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Újratelepítettem a gépem és...

Újratelepítettem a gépem és nem tudok törölni formázás elöttről fájlokat, miért?

Figyelt kérdés
Tehát pár hete újra raktam a windows 10-es gépem, de úgy, hogy a régi fájljaim megmaradtak, csak a drivereket meg vírusokat stb... törölte, és ha most belépek a Programok módosítása és eltávolítására akkor ott csak azok a programok jelennek meg, amiket az újraformázás óta raktam fel, ezt meglehet valahogy csinálni?

#formázás #programok módosítása és eltávolítása
2016. dec. 25. 19:32
 1/8 Szirty ***** válasza:

Persze.

Újra feltelepíted őket.

2016. dec. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Írtad "formáztál", ahogy kell is. Onnan kezdve mit akarsz a régi rendszertől, azt akartad, hogy ne legyen...
2016. dec. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hogyan töröljem le őket, hogy újra telepíthessem #1-nek üzenném.... A #2-nak pedig azért mert van ami mostmár nem kell és letörölném a gépemről 100%-osan.
2016. dec. 26. 12:47
 4/8 Szirty ***** válasza:

Zavaros a kérdésed. Ketté (vagy több fele) van osztva a tárhelyed?

Mert ha csak egy C: van és azt formáztad, akkor nincs mit törölni, a formázás letöröl mindent.

De ha mondjuk több logikai meghajtód van és pl. a D:-re voltak telepítve dolgok, azok maradványai a D:-n megmaradnak. Ha ez a helyzet, akkor file kezelővel törölheted ha nincs benne fontos adat (ha van, azt előbb menteni érdemes).

2016. dec. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A C-ről nincs mit törölni, ha formáztál a "régi rendszerből" nem maradt ott semmi. Szóval a rendszered "tiszta".
2016. dec. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Van egy SSD-m C:\ és van egy HDD-m D:\, a C-t formáztam igen, ezért a játékaim megmaradtak a D-n, és a formázás elött a Vezérlőpult-Programok Eltávolítása-nál minden megjelent, játékok programok minden, most a formázás után már nem látom ott őket, így nem tudok a D-ről törölni semmit, a vezérlőpult segítségével. Így már tisztább mit szeretnék?
2016. dec. 26. 15:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem telepítettem még semmit ugyan a D-re, de gondolom a C-n is vannak bejegyzések, amik most törlődtek onnan.

Vagy a játék mappájában keresel "uninstal"-t, vagy simán törlöd a mappákat, ahogy már javasolták.

2016. dec. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szirty ***** válasza:

Ha a C:-n újratelepítetted a rendszert, akkor miért várod, hogy a D:-n korábbi rendszeren telepített programokhoz bármi köze is legyen az új rendszernek?

Az új azokról a világon semmit nem tud!

Amikor ugyanis telepítesz egy programot, az nem csak a célkönyvtárban (ez esetben a D:-n valahol) hagy nyomot, hanem egyes komponensei a rendszerbe integrálódnak és a telepítő bejegyzéseket készít a regisztrációs adatbázisba ami a C: formázásakor elveszett.


Törölni kell, majd újra kell telepíteni ezeket a programokat. Ennyi. Nincs mese!

2016. dec. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!