Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Újratelepítettem a számítógépe...

Zarky kérdése:

Újratelepítettem a számítógépem, de nem segített, hanem lassabb lett. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Windows 8.1 op.rendszer, (anno upgradeltem 10.re de az most újratelepítés miatt elveszett) nvidia gtx 750 vidikártya, 8gb ram, i5ös proci (nemtudom pontosan milyen)

Régebben gyors volt, de egyre belassult, most teljes újraindítást választottam, de sokkal lassabb mint volt. Minden driver frissítve és telepítve.



2016. dec. 31. 13:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Elég hihetetlenül hangzik. Én újratelepíteném megint, de úgy, hogy a "C" meghajtót (amin a rendszer van) teljesen törölném.
2016. dec. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 P.O.C. ***** válasza:

Merevlemez hiba is okozhat lassulást a rendszer működésében.


De ha a 10 -est gyorsabbnak érezted miért, nem azt raktad fel újra?!

Azzal nem veszítetted el a használati jogot, mert újra kellett telepíteni. Ha ugyan azt a verziót rakod fel, mint ami fen volt, termékkulcsot sem kell neki megadni, magától beaktiválja magát ha internetet kap (persze ha a hardverösszetétel közben nem változott).

2016. dec. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

de figyi már.. ha egyszer már aktiváltad legálisan a win10 onnantól kezdve te simán újratelepítheted tiszta telepítéssel! Csak ugyanaz legyen.. ha Home volt akkor azt tedd fel, ha pro akkor azt ill. a 32/64 bit is ua. legyen.. telepítéskor mondd neki, hogy nincs serial-od..

Persze mindez akkor ha eredeti volt a windowsod!

2016. dec. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Eredeti windows volt, tiszta telepítést választottam és én sem értem, hogy miért nem a 10et rakta fel vissza. Nem kérdezett semmit, hagytam magának, amikor végzett bekapcsolt és a 10es eltűnt, a 8.1 maradt.
2016. dec. 31. 14:29
 5/10 Dongaben ***** válasza:
Azt érdemes volna megnézni, hogy milyen (Akár rejtett.) partíciók vannak a lemezen. Ezeket új "tiszta" telepítésnél mind törölni kellene. (Kivéve, ha ketté van osztva a HDD, és van rajta valamilyen "adat" partíció. Azt nem kell törölni.
2016. dec. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 P.O.C. ***** válasza:
Így van. Tiszta telepítést kellett volna csinálni. Ehhez persze telepítőt kell letölteni a netről, kiírni majd bebbot -olni. De az eredmény is sokkal tisztább.
2016. dec. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Windows xpvel nem volt ennyi gondom komolyan :D ez nem kérdezett semmit, csak az elején, aztán végzett magának több óra után és ennyi. Lehet helytelenül telepítettem újra.
2016. dec. 31. 14:42
 8/10 A kérdező kommentje:

Rendben van, megpróbálom úgy.

Köszönöm a segítséget.

2016. dec. 31. 14:43
 9/10 anonim ***** válasza:

Még mindig tudsz windows 10-re frissíteni:

[link]

[link]

2017. jan. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tegnap leszedtem a microsoft honlapjáról a 10es telepítőt és minden gond nélkül feltelepítette, a partícióknál a recoverys+system részeket amiket magának meghagyott előzőleg nem töröltem le, csak a hddt és ssdt formáztam, most az ssdre telepítettem fel a rendszert, ma felrakom a szükséges programokat és megnézem gyorsabb lett-e
2017. jan. 3. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!