Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mekkora befolyása van az...

Mekkora befolyása van az Xboxone játékélményre a Tv képfrissítése? Mekkora hertzes tv-t érdemes venni hozzá?

Figyelt kérdés

2017. jan. 5. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:

egy xone jó ha 30-40 fps-re képes aaa címeknél.


60hz felett pénzkidobás

2017. jan. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

[link]


Nem nagyon értek hozzá. Ez a készülék megfelelő lenne ? vagy érdemesebb "nagyobb" márkát vásárolni ?

2017. jan. 5. 17:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Mellékesen megemlítem, hogy jópár 60fpses játék is van a gépre pl Cod, Halo, Overwatch, Gears of War stb stb. Olyan nincs is, hogy 40fps, 30ra vagy hatvanra lövik be a játékokat, alig egy két darab van aminél fel lehet nyitni a szabályozót, de azzal csak annyit érsz el, hogy ugrál a sebesség.


Szerintem 60hznél gyengébb HDTVt nem is tudsz venni. Perzse minél magasabb annál jobb, de azt hiszem mostanában a 120Hz körüli ami megfizethető.


A TVvel kapcsolatban pont nem a Hz szokott a gond lenni hanem éppen a legdrágábba alkatrész: a panel. Filmnézésre a legtöbb akármilyen márka teljesen jó, de ha játszani is akar rajta az ember mást nem tehet mint próbál róla teszteket olvasni, megnézni élőben - lehetőleg nem mintavideókat mert pont azok mindig jól néznek ki a TVn.


Az alapvető problémákon kívül (milyenek a színek, milyen a fekete - a legtöbb TVnél elég világos, milyen éles a kép) az egyik gond az input lag szokott lenni. Az lényegében azt mondja meg hány miliszekundum (ms) mire a Tv reagálni tud a kép változására. Filmnél ez nem gond, mert úgy is folyamatos. Egyjátékos módban még talán nem is feltűnő, de gyors, akciós, multis játékoknál komoly gond lehet, hogy lassan látod meg mi történt a gombnyomás után. Sok ilyen olcsó TVben ez olyan 70-90+ ami már durván rossz. Az átlagos olyan 30-40 körül van és ami annál gyorsabb az biztos drága.

2017. jan. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A TVhez amit linkeltél csak annyit tudok mondani, hogy egyrészt abszolút ismeretlen nekem a márka, másrészt HD READY ami - bár nincs odaírva felbontás - azt jelenti, hogy 1280x720 a max felbontása amit semmiképpen nem ajánlok. A FULL HD (1920x1080 - 1080P) az egyetlen amit szabadna venni manapság főleg játékra. Annyival nem drágábbak, teljesen alap TVkben is van. Ha kisebbet veszel akkor nem tudod kihasználni a gépedet, mert össze kell nyomni a 1080p képet amit kiad az Xbox.
2017. jan. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem 70cm-es tv-m van ami hd ready. van egy xbox one s is, semmi hátrányát nem érzem, hogy összenyomná a képet. szerintem a 80-as tv-n még elég a hd ready, mert nem sokat veszed észre a full hd-t. 100 fölött persze mindenképp azt érdemes már venni.
2017. jan. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2017. jan. 7. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!