Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Alacsony keret, irreális...

Alacsony keret, irreális elvárások. Tudatos vásárlás, tájékozódás nincs. Miért?

Figyelt kérdés

Sokan akarnak elektronikai kütyüket venni (a termékkategóriához képest) irreálisan alacsony áron, és várják el, hogy az évekig szuperül működjön, és kielégítse az igényeiket, amik az adott termék tudását általában meghaladják.


Ismerök közt, interneten, mindenhol vannak rengetegen, akik fillérekből akarnak eszközöket, gépalkatrészeket, perifériákat, telefont, stb.-t venni. Emberünk megveszi a 700 Ft-os egeret játszani, majd csodálkozik, hogy végig recseg-ropog, vacak a szenzor, és 3 hónap után megadja magát, mikrokapcsoló hibás lesz. Megveszi az 1-2e Ft-os fejhallgatót, panaszkodik, hogy kényelmetlen (miközben nyugtatja magát, hogy "de azért jó az..."), doboz hangja van, majd meglepődik, mikor (legjobb esetben) pár hónapon, de akár pár héten belül kontakthibás lesz.


És a sort még lehetne folytatni...


- Okostelefont nagy elvárásokkal 15 ezerből. Legyen hiper-szuper kamera, remek kijelző, bírja a játékokat is, és tartson ki az akksi egy hétig. De valójában nem is indul el normálisan, lefagy, összeomlik az Android, kevés RAM, gányolt root, garancia nincs.

- Tápegységet 10 ezer alatt, TUNINGRA. Codegány, HKC, LC Power, M-Tech, stb. Elkezd váratlanul leállni a gép néhány hónap múlva? "De hát eddig működött a táp. De miért?!"

- "Gamer" fejhallgatót, egeret, billentyűzetet max 5 ezerből, de legyen meg a 7.1-es füles, 200 csillió DPI-os egér, világító, makrós bill. De, hogy mindezt egy párszáz forintos, kínai elektronika és gagyi műanyag teszi össze, az már nem számít.

- 60 ezres, aránytalan, túlárazott (!) Jófogásos gép: miért nincs meg az Ultra 500 FPS mindenben?


Kevés pénzből kell kigazdálkodni a szükségleteinket, érthető. Viszont ha az ember eleve gyűjt valamire, miért nem gyűjt többet, hogy normális minőségű terméket kapjon az adott kategóriájában? Kispórolt 10 ezret egy tápegységre: miért nem érti meg, hogy az adott igényeihez minimum dupláját kéne ráköltenie? Akkor már ki tud spórolni többet is, legfeljebb várnia kell. Nem pedig megvenni a legolcsóbb vackot, vagy rosszabb esetben előnytelen hitelkonstrukciókba fejest ugrani.


Csak egy kis utánajárás kéne, mielőtt vásárol az ember. Ha nem ért adott területhez, az sem gond, itt az internet, kismillió cikk, tud kérdezni is, ha nem biztos a dolgában. A hangsúly ezen van. Ezt olyan nehéz meglépni?


Aztán kis időn belül jönnek a panaszok, hogy nem működik, nem jó, mi a baj.


Ha az ember kevés pénzből él, még jobban meg kéne gondolnia és vigyázni, hogy a pénzéért valóban jó minőséget kapjon, amit nem kell egyhamar lecserélnie. Én is ici-pici összegből élek havonta, alig marad spórolt pénzem, de hacsak nem sürgős azonnal új kütyüt vennem, akkor igenis várok, hogy összegyűljön egy értelmes összeg.



Ti ezt hogy látjátok, mit gondoltok?


A kérdést nem provokációnak szánom. Ki is vonnám azokat a kérdésből, akiknek munka miatt sürgőssé válik egy elromlott eszköz lecserélése, és nincs idejük átgondolni, valamint azokat, akik felmérik a Tesco-s egér képességeit, tisztában vannak vele, mit vesznek, és ennek fényében döntenek úgy, hogy az elég nekik.


A válaszokat, véleményeket köszi.



2017. jan. 6. 01:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%

Igazából ez teszt is egyben. Bármint én kis kütyükkel szórakoztam és leteszteltem meddig bírják.

Nagyon olcsó cucc közül csak 1 egér volt, ami nem érte meg az árát. 700 forint körül volt.

De vettem egy másikat, nem is tudom vagy már fél éve 1600 körül és ez tökéletes még mindig. Ilyenem volt régen is és vagy 6 évig bírta, amíg teljesen el nem kopott a belső gomb.

Van fejhallgatóm is 3 ezer körüli. Már 2 éves és még mindig jó.


Szóval vannak olcsóbb jó dolgok is, de tényleg bukni is lehet velük. Azt mondom sokkal inkább tapasztalat kérdése, minthogy azt mondjuk vegyük meg a legdrágábbat, mert az mindenképp jobb.

Egy 10k egér sem lenne jobb, mint a jelenlegi. Ugyanez fejhallgatóra is áll. Amit tudni kell ezek is tudják.

2017. jan. 6. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"Csak egy kis utánajárás kéne, mielőtt vásárol az ember. Ha nem ért adott területhez, az sem gond, itt az internet, kismillió cikk, tud kérdezni is, ha nem biztos a dolgában. A hangsúly ezen van. Ezt olyan nehéz meglépni?"

Igen.

1. Lusták.

2. sokaknak meg sem fordul a fejében, hogy szükség volna rá.

3. Mindenre van 2 év garancia, amit érvényesíteni lehet.

2017. jan. 6. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ugyanez fejhallgatóra is áll."


Azért egy jó minőségű fejhallgató nem az az eldobnivaló kategória, nincs benne olyan mikrokapcsoló, mint az egérben amit az emberek a használat során általában szétvernek. Sony MDR-V6 fejhallgatóm 14 éve megvan.

2017. jan. 6. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Talán erre nem tértem ki a kérdésben, de nem azt akarom állítani, hogy csak a drága dolog a jó. A magas ár nem egyenlő a minőséggel, korántsem!


Azt szerettem volna kihozni ebből, hogy bizonyos termékekből nem lehet, vagy nagyon nehéz X összeg alatt normálisat találni. Vannak megbízhatóbb darabok, adott gyártó adott szériájában, amik alá nem feltétlen érdemes adni. És ugyanúgy vannak ismeretlen gyártók az alacsonyabb árkategóriákban, akik tényleg törekszenek a legjobb minőségre a határaikon belül, viszont sajnos nem az a jellemző, hogy ezeket a gyártókat és termékeiket részesítik előnyben a vásárlók. Nagyobb teret és népszerűséget nyernek a túlárazott, rossz minőséget gyártó cégek termékei.


Elég csak megnézni a legtöbbet vásárolt termékeket egy árösszehasonlító oldalon, adott kategóriában.


- Egér: A legnépszerűbb termékek között szerepel a Hama, a Razer, Aula, Trust. Ezek közül a Razer jobb minőséget képvisel, viszont messze nem érnek a termékeik annyit, amennyibe kerülnek. (Tehát nem a magas ár a mérvadó!) A Hama, AULA, Trust viszont sorra megbízhatatlan márka. Kihúzzák ideig-óráig, de nekem személy szerint Hama és Trust termékekkel csak negatív tapasztalatom volt, és hiába működtek rövidebb ideig jól, úgy érzem, kidobott pénz volt.

- Billentyűzet: Megintcsak Hama, Kolink a legnépszerűbbek között. Kolinket már inkább a hulladék kategóriába sorolom. A szintén népszerű Geniusnak még vannak relatíve jobban sikerült termékei.

- Headset: Minden olcsó 5.1, 7.1 headset kidobható. Virtuális térhangzásért fizettetik az embert, ami szoftveresen akármilyen sztereóval megoldható. Népszerűbbek között úgyszintén Hama (Hogy lehet az a márka ilyen népszerű?).

- Tápegység: Legnépszerűbb közt CM Elite Power, Approx, Chieftec iArena. Mind megbízhatatlan gyártó vagy széria. Sokan odáig látnak, hogy minél nagyobb szám legyen a termék nevében/jellemzői között. Ld.: 5-600W, de 5-12 ezerért. Nem olvasnak utána, nem tájékozódnak, megveszik, mert sokszáz Watt.

- Videokártya: GTX 750 Ti még ma is népszerű új termék, holott azon az áron már lehet jobb alternatívát is kapni. GT730-at és társaikat vásárlók azok, akikre pl. vonatkozik a kérdés. Kell videokártya, játszani kell, de csak 20 ezre van rá. 20 ezerből ez nem fog összejönni, itt ez hatványozottan igaz.

- SSD: Kingston SSDNow szériája még mindig nagyon közkedvelt, mikor a HyperX Fury ugyanannyiba kerül, de sokkal jobb minőséget képvisel.



Az olcsóbb dolgok közül is nyilván akad, ami megéri az árát. Csak nem mindegy, hogy mit nyújt azért az áron.

2017. jan. 6. 01:45
 5/13 A kérdező kommentje:
#3 - Ez természetesen igaz. De a te fejhallgatódtól bőven el is várható, hogy ilyen sokáig kiszolgáljon. Sőt, vannak használtan (olcsón) kapható, nagyon jó retro fejhallgatók, amik hangzásban és minőségben odaverik a 3-6 ezres "gamer" headseteket.
2017. jan. 6. 01:47
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
4: Na az van, hogy a felsorolt alkatrészeknek felét sem tudná megnevezni a felhasználók 92%-a. ;)
2017. jan. 6. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindenütt megvan, az autópiactól a lakáspiacig. De akik ilyen elvárásokkal élnek, azok az életben nem lesznek sikeresek, mert nem értik a piac és a pénzügyek működését. A legtöbbjük menthetetlenül beleragadt egy illúzióvilágba, ahol gombokért lehet minőséget venni. De mi nem abban a világban élünk.
2017. jan. 6. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Te úgy gondolkodsz, hogy inkább vársz egy kicsit és gyűjtesz még pénzt de nem veszed meg a gagyit, hanem megpróbálod a legjobb ár/érték arányú terméket megvenni. Ez azért van, mert van eszed és használod. A legtöbb ember viszont impulzusvásárló, bedől a marketingnek és a "kell kell kell" mentalitás alapján cselekszik. A legtöbb ember sötét mint az éjszaka és képtelen gondolkodni. Ők azok, akik megveszik a leggagyibb Tesco-s hulladék gépet, telepakolják ötezer fölösleges programmal, aztán csodálkoznak, hogy 2 hét múlva használhatatlan lesz.


Nem egyszer találkoztam már olyannal, hogy azért hívtak, hogy "lassú a gép, nézd már meg" - de az a gép nem lassú volt, hanem használhatatlan, t.i. egy Start menüt is fél percbe telt megjelenítenie. És akkor nézem, hogy 1GB ram-ra fölrakják a Win7 pro 64 bitet meg millió háttérben futó programot. És mikor mondom nekik, hogy ez a gép gyenge ahhoz, meg hogy fölösleges a pro verzió és elég a home, akkor csodálkoznak, mert nem képesek fölfogni, hogy SEMMIT nem fognak kihasználni a pro többlettudásából, meg azt sem értik, hogy a gép kapacitása véges.


Sajnos az átlag 1bites usernek nincs igénye a minőségre. Ő csak azt látja, hogy "hát az drága", de képtelen felfogni, hogy azért drágább, mert legalább normális minőség. Azt hiszik, hogy ha valami gagyi kínai cucc első bekapcsoláskor működik, akkor az éveken át ugyanúgy fog menni.

Ez sajnos nem fog változni. Anno, kb. a 90-es évek végéig, amikor még csak annak volt otthon számítógépe, aki értett is hozzá, nemigen lehetett full gagyi cuccokat kapni, minden többé-kevésbé jó minőség volt. Aztán jöttek a tömegek és velük együtt a JNC és Skyhawk tápok, az éles szélű "alufólia" gépházak, a nevenincs perifériák, ami mind Pocsék Árúk Fóruma díjas lehetne, de az emberek veszik, mert olcsó. Ahelyett, hogy rábíznák egy hozzáértőre, inkább megveszik a legolcsóbb vackot a hipermarketben, pedig lehet, hogy egy használt, de minőségi darabbal jobban járnának.


Az egész probléma gyökere az, hogy túl sok a buta ember és ez a sok buta ember mind számítógépet és internetet használ. Javítani nem tudsz a helyzeten. Én úgy látom, egy dolgot lehet tenni: pénzt keresni a jelenségen. Hadd vegyék csak a gagyi vackot, majd mégy megjavítani. Hadd csesszék szét a gépet, majd mégy adatot menteni. Ennyi...

2017. jan. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy milyen termékkategóriáról beszélünk.

Azért két dolgot hozzátennék ehhez:

- Van az hogy hirtelen kell valami, de nem tervezel neki hosszú jövőt, vagy nincs elég pénzed akkor egy normális minőségre. Barkács gépet vettem úgy, hogy tudtam 2 évente max. egyszer lesz használva. Arra, amire hirtelen kellett jó volt. És még mindig működik. Nagyon alábecsültem azt a 2 évet! :D

- Többször vettem a legolcsóbb kütyükből, mert tudtam, hogy nem lesz hosszú élete. Azért felesleges minőséget fizetni.

- Ellen példaként: a fényképezőnek sokáig jártam utána, sokat olvasgattam választás előtt. Kivártam egy kicsit és nem olcsón, de egy ma is igen jó gépet tudok magaménak.


Szóval, ez egy olyan kérdés, amire nincs értelmes válasz. Embere is, felhasználása is válogatja.

Amúgy meg, minek idegesíted magad ilyeneken?! Ahogy a mondás is tartja: kinek a pap, kinek a papné! :)

2017. jan. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

- Egér, billentyűzet: Én úgy látom, hogy többnyire fogalmuk sincs a különbségekről, csak a legolcsóbbat veszik, aztán ha tönkre megy, vesznek újat, megint a legolcsóbbat. És akkor nézek, hogy már 2000-ért kapsz billencs/egér kombót. A leggagyibb kemény, recsegős műanyag, de 1 évig az is elmegy. Nincs igényük jobbra.

- Headset: Erre annyit mondanék, hogy egy 2500 forintos headsetem van otthon, aminek a csatlakozója egyszer már megadta magát. Megforrasztottam és azóta is működik. Lehet, hogy nem a legjobb a hangzása, de kényelmes pedig márkátlan.

- Tápegység: Egyik véglet, aki 10 ezerből akar gépházat és tápot, aztán csodálkozik, ha leáll a gép, a másik véglet meg mikor 6-700W-os tápot vesznek, miközben a gép csúcsra járatva is csak 300W-ot eszik. Ezek a "számemberek" akik azt hiszik, nagyobb az e-péniszük ha "erős" tápot vesznek, ahelyett, hogy vennének egy kisebb W-értékű, de minőségi darabot. Nekem pl 9 éve egy Corsair 400CX viszi a gépem. Nem volt túl drága, de megbízható.

- Videokártya: Milyen jobb alternatívát javasolsz GTX 750Ti-re ugyanabban az árkategóriában? Mert én csak jóval drágábbakat láttam.

Amúgy nekem GT 730 van most, mert régi a gépem, de ez simán elviszi a 8-10 éves játékokat, amikkel játszom néha, ráadásul passzív és ezért csendes.

2017. jan. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!