Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen kamerával lehet youtube...

Milyen kamerával lehet youtube minőséget elérni?

Figyelt kérdés

Szeretnék indítani youtube-on egy csatornát, de nem tudom, milyen minőségű kamerával lehetne.

Mivel lány vagyok és nem értek ezekhez a felbontásokhoz, kérlek egyszerűsítsétek le nekem a dolgokat :D annyit tudok, hogy a telefonomnak 8 MP-s kamerája, első kamera 2 MP-s. Mit tanácsoltok? Köszi a válaszokat! :)


2017. jan. 16. 03:06
 1/3 anonim ***** válasza:
A kamera nem minden, kellenek lámpák, hogy rendesel legyél megvilágítva, és egyenletesek legyenek a fényviszonyok, illetve arányaiban sokkal jobb minőségű mikrofonra van szükséged, mint kamerára.
2017. jan. 16. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A HD felbontás 720p, ami 1280x720 pixel, ami nincs egy magepixel sem. A FullHD, az 1080i, 1920x1080 pixel. Szerintem minimum 720p-vel érdemes videózni, de inkább FullHD-ben.

Az, hogy hány megapixel a telefonod kamerája, egy dolog, mert míg a képeket nagyfelbontásban csinálja, addig a videókat mindig felbontásban veszi fel. Az én telóm hátsó kamerája 6,7 MP, de a videókat csak FullHD-ben veszi fel.

Az sem mindegy, hány FPS-szel képes felvenni. Az olcsóbb készülékeknél ez csak 15, tehát kissé akadozni fog a videód, a normálisabbaknál 30 FPS, ami már jónak mondható (Youtube-hoz).

Meg persze sokat számít a lencse típusa, a fényérzékelő szenzor, stb.

2017. jan. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Hominida ***** válasza:
65%

Nem mindegy az sem, hogy miféle csatornát akarsz indítani. Mert ha csak mesélni akarsz az úti élményeidről vagy életmódi tanácsokat osztasz, akkor elég, ha látszol, azt meg a legolcsóbb webkamera is megoldja. Ha viszont a hímzéseiden akarod megmutatni a rafinált öltési technikádat, ahhoz kell a jó felbontás.


A felbontás azt jelenti, hogy a kép hányszor hány képpontból (pixelből) áll. Ha a Youtube-on 800×600 pixeles méretben lesz látható, akkor 800×600-as felbontású kamera is elég, az 480000 pixel, vagyis csak 0,48 megapixel. A többit ez alapján ki tudod számolni.


A felbontás, a másodpercenkénti képek száma (fps) mellett egy harmadik tényező is számít: a tömörítés.


Egyáltalán ez élő vagy felvétel lesz?

2017. jan. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!