Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy eredetileg Windows 8-as...

Egy eredetileg Windows 8-as rendszerrel előtelepített gépre hogyan lehet újratelepíteni a Windows 8 rendszert, ha még azelőtt készítettem egy mentést Pendrive-ra?

Figyelt kérdés

Adott egy eredetileg Windows 8-as rendszerrel előtelepített laptop.

Időközben - minden tiltakozásom ellenére - automatikusan frissült a rendszer Windows 10-re.

Mára megérett az újratelepítésre, viszont nekem csak a korábban készített Windows 8-as telepítője van meg pendrive-on.


Ha jól tudom, magasabb rendszerrel rendelkező gépre nem lehet alacsonyabb rendszert telepíteni.


Akkor most mi a teendő?


Hiába takarítom ezzel-azzal a Winchestert, rendszert, már megérett az újratelepítésre.


2017. márc. 9. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Na, erre én is kíváncsi vagyok.
2017. márc. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1


Nézd csak, én ezt találtam:

[link]


Ez alapján a gyári beállításokra vissza lehet állítani a gépet, és az egyik lépésnél kéri a CD-t, vagy USB-t.

Ha jól értem, akkor a gyári beállításokra való visszatérés azt jelenti, hogy az alaphelyzetre áll vissza pl. a korábbi, eredeti rendszerre. (Csak előtte, amennyiben van lehetőség, menteni kell az adatokat!)


Remélem, jön valaki, aki valóban ért ehhez és vagy megerősíti azt, amit írtam/találtam, vagy megadja a helyes megoldást.

2017. márc. 9. 20:19
 3/7 lali51 ***** válasza:
Ha a pendrive-re a C meghajtóról a lemezképfájlt mentetted akkor azt vissza tudod állítani.Windows 8 telepítőről bootolsz,a számítógép javítása opciót választod,utána Windows visszaállítása lemezképfájlból. A pendrivet dugd be a gép indiítása előtt.
2017. márc. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3

Igen, a lemezképfájlt mentettem ( rendszer, driverek és eredeti jatekok pl.) pendrivera.


Már csak az a kérdés, hogy így mivel jogtiszta lesz a Win8.1 újratelepítése, akkor ismét felajánlja majd a Windows 10-et?

2017. márc. 9. 20:54
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy jogtiszta maradt, ugyanis Win10-re frissült, és nagy valószínűséggel szépen átváltott egy digitális licencre (ha outlook.com-os accounttal aktiváltad). Nekem a korábbi Win8-as kulcsaim nem működtek, amikor később akartam azokat használni. Attól tartok, ideje megszoknod a 10-est.
2017. márc. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5


Nekem semmi bajom a Win10-sel.

Csupán az a problémám. hogy már újra kell telepíteni a gépet, mert hiába az ilyen-olyan tisztogatás, nagyon be van lassulva, stb.

Tehát nem a régebbi verziót sírom vissza, hanem a rendszert kellene teljesen újratelepíteni, hogy használható legyen...


Csak ugye időközben automatikusan frissült Win10-re a Win8 rendszer, és nekem ez utóbbihoz van képfájlom, ami a számítógépről lett készítve rögtön még a beüzemelés után.


Viszont kisebb rendszert elvileg nem lehet olyanra telepíteni, amelyen már magasabb van.


A tapasztalatod alapján akkor az eredeti Win-as rendszer sem működne, mert nem lenne már jogtiszta? Vagyis akkor vegyem meg a Win10-et??


Köszi az észrevételt.

2017. márc. 9. 23:39
 7/7 AntZ ***** válasza:
100%

„Amikor frissítünk a Windows 10-re, az előző változat (Windows 7, Windows 8.1 vagy a Windows 10 valamelyik előzetes verziója) aktivációs állapota automatikusan átvivődik az új operációs rendszerre. Amikor az aktiválás megtörténik, a Windows 10 aktiváló szolgáltatása egy digitális jogosultságot rendel a PC hardveréhez. Ez a jogosultság ismételten felhasználható ugyanazon PC által a Windows 10 megegyező változatának jövőbeli újraaktiválására."

[link]

Magyarán annyiszor telepíted újra, ahányszor akarod. De csak azt a verziót, ami most fut a gépen.

Innen töltsd le az eredeti windows 10-et:

[link]

2017. márc. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!