Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért van az F és a J billenty...

Miért van az F és a J billentyűk alján vízszintes vonal?

Figyelt kérdés
2008. okt. 13. 15:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
nincs...
2008. okt. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%

segítség. Gépíráskor - másnéven vagképeléskor - a két mutatóujjad azon a két billentyűn van. A jobb a j felett, a bal meg a f felett, a két hüvelykujj pedig a szóköz felett többi meg értelemszerűen aja magát. (jobb kéz jklé, bal: asdf). Ez az ujjak alapállása, különböző ujjaidhoz úm. különböző billentyűk vannak hozzárendelve, így a legkönyebb vakon gépelni.

Tömören ennyi

2008. okt. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Öcsém, pont most tanuljuk =D Nagyon idegesítő, de hasznos. Gépírás órákon mindig felmegy a cukrom, még akkor is, ha addig teljesen nyugis napom volt... Azt például nem csinálhatod meg, hogy a jobb mutatóujjaddal nyomod az i-t, ezért kell kötött kéztartáshoz alkalmaszkodni. F = bal mutatóujj, J = jobb mutatóujj, ahogy előttem is írták, és a többi ujjad jön mellé. Ezek után kell megtanulnod, melyik ujjaddal ütöd melyik másik billentyűzetet, és ha ezt sokáig gyakorlod, akkor vakon tudsz majd gépelni. Az ötösön is van egy ilyen vonalka, gondolom annak is hasonló a funkciója.
2008. okt. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a gépíráshoz való pozicionálás miatt van ott, hanem a vakoknak is, hasonló okból mint a gépíróknak.
2008. okt. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Gondolom innen a vakgépelés/írás elnevezés
2008. okt. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nincs rendesen lecsiszolva a billentyű :D
2008. okt. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Pontosan, ezért vannak rajtuk azok a kis pöckök. Mondjuk nem a csiszolatlanság miatt.. :DD Az én 5-ös billentyűmön nincs :P
2008. okt. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

5-s billentyű a numpadon. Teeee.

Amúgy azért vannak, hogy jobban tudj navigálni. Én sohasem tanultam gépírni, szerintem elég nevetséges tárgy, ha nem titkárnőnek készülsz. Ha sokat gépel az ember, akkor kialakul. Az i-t én majdnem mindig jobb mutatóujjal nyomom meg, néha középsővel, és nem gépelek ettől sokkal lassabban vagy hibásabban. Bizonyára aki ezt tanulta, az gyorsabb, de annyira gyorsan gondolkodni sem lehet, ergo csak akkor van értelme, ha másolsz vagy tollbamondanak :)

2008. okt. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
Most lehet h kiröhögtök...de nembajjj!! Nekem a telóm 5-ös gombján van kis pöcök :PP
2008. nov. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Van egy olcsó, de jó könyv Gépírás kezdőknek címen, pár száz forint, járj utána, vedd meg, és használd! Vannak benne mozdulatgyakorlatok is, okj-s gépíró szövegszerkesztő szakmásokat 99%-ban ezzel kezdik gépírásra nevelni.
2008. dec. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!