Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi ez a "para", a beépített...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Mi ez a "para", a beépített mikrofonokkal és kamerákkal a laptopokon és az smart TV-ben?

Figyelt kérdés

Köszi a válaszokat!

Csak holnap tudok válaszolni mert ma dolgozom. :)


2017. jún. 9. 07:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A para, hogy ezeket távolról is lehet aktiválni, és ezáltal kémkedni a felhasználók után. És ez nem csak konteó, egy amerikai középiskolából a szart is kiperelték, miután az általuk adott, állami támogatásból vett laptopokkal kémkedtek a diákjaik után:

[link]


De pl. James Comey, az FBI (ex-)igazgatója is leragasztja a webkamerákat a házában:

[link]

2017. jún. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A Samsung el is ismerte, hogy az okos tv-i adatokat gyűjtöttek a használóktól. (a hangvezérlés kikapcsolása után még több másodpercig vette a hangokat, és küldte a gyártónak)
2017. jún. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok

Bocs! A konkrét adatküldés a gyártónak, az LG tévék által történt. A Samsung tv-k által "szerzett" adatok "csak" egy külső szerverre mentek. (igaz, közben megszerezhetőek voltak)

2017. jún. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ezek szerint van benne valami igazság?

2017. jún. 10. 07:02
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy én angolul nem tudok, így elolvasni sem tudom a Wikipedia oldalát. Azért köszi!
2017. jún. 10. 07:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez a tv-s cikk:

[link]

2017. jún. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére nincs okos TV-m, mert nem tudom megvenni, a TV- előfizetést sem tudom megfizetni. Még a legolcsóbbat sem, mert nincs olyan keresetem hozzá. Egyedül csak laptopom van. Elég az internet, néha még azt is sok kifizetni a rezsi mellett.
2017. jún. 11. 06:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!