Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik Linux disztribúciót...

Melyik Linux disztribúciót ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A tök.öm ki van már a windowsal,szeretnék át térni a Linuxra.

Elegem van a windows értelmetlen háttér szolgáltatásaiból,az instabil rendszerből,a lassú bootolásból,és úgy álltalánosságban az egész windowsbol, a le törölhetetlen előre telepített sza.rokból és az egyéb ilyesmikből.

Mindösszesen alapvető dolgokra használom a gépem,filmeket nézek, böngészek, 1-2 komolyabb program fut (3D tervező,PhotoShop ilyesmik) nem játszok csak nagyon ritkán.

Az érdekelne,hogy melyik felhasználó barát Linux lenne számomra az ideális választás. Nem szeretnék tö.kölni a beállításokkal,nem akarok parancssorozni,se szervert futtatni.

A kérdés konkrétan arra irányul,hogy melyik az a Linux disztribúció ami számomra meg felelne,felhasználó barát,egyszerűen fel tudok rá rakni egy programot (PL:World,excel,Photoshop,Pro Engineer,uTorrent és ehhez hasonlók).

Jelenleg itt most olyan emberek véleményére vagyok kíváncsi,akik ténylegesen használják/ismerik a Linuxot és tudnának segíteni.

Előre is köszönöm!



2017. okt. 14. 15:35
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Linuxra váltani nem fogsz tudni anélkül, hogy kicsit szívj vele. Photoshop például tudtommal nincs is Linuxra.


Én az Ubuntut ajánlom, de ott is ha le akarsz tölteni egy alkalmazást ami nincs alapból az app storeban, akkor sokszor hozzá kell adnod a repot a terminálban, és sok programot csak Vine-on keresztül tudnál futtatni, ami nem elérhető Linuxon de kell neked. Például a Photoshop.


Szerintem csak rakd újra a Windowsod mindenféle előre telepített program nélkül, és esetleg a csak netezős/filmezős laptopodra tegyél Linuxot. Én is így csinálom: Windows 10 a gamer/szerkesztő asztali gépemen, Linux az ősrégi 10 éves laptopomon, mindkettő tökéletes arra amire használom.

2017. okt. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Rendben értelek.

Igazából pont erre vagyok kíváncsi,hogy a Linux mennyire alkalmas a mindennapi használatra.Van pár programozó haverom,akik használják de egyértelmű hogy én nem konzolon keresztül akarok egy mappát meg találni,meg persze teljesen másra használnám mint ők.

Csak mostanában egyre többet látom,hogy a Linux egyes változatait mennyire felhasználó baráttá teszik pl Elementary.

2017. okt. 14. 15:50
 3/10 anonim ***** válasza:

Vannak programok, amelyek nem mennek Linux alatt, ezekre tartsd meg a Windowst. Esetleg kipróbálhatod, hogy megy-e Wine-nal. Használok Debiant és Ubuntut, nekem itthon a Debian van, és bevált.

Word, Excel helyett Linuxon a Libre Office lesz a jó választás. A Photoshop, 3D tervező megfelelőjét nem tudom.

2017. okt. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
linux mint amit javaslok,az előttem szóló már írta a libreofficet,3D-re ott a blender,ezenkívül van még pár a szoftverközpontban,photoshop helyett gimp vagy krita,és alapból be van építve a transmission torrent kliens.
2017. okt. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 tabaki ***** válasza:
100%

A linux tökéletesen alkalmas a mindennapi használatra, ha nem eleve azzal mégy neki, hogy Windows-programokat akarsz futtatni rajta. A hozzászólásokban felsorolt alternatívák Windowsra is elérhetők, szerintem próbáld ki őket. Ha úgy ítéled, nem megfelelők, akkor ne erőltesd a linuxot, nincs sok értelme rögtön barkácsolással kezdeni, hogy a kedvenceidet mégiscsak ráerőltesd az eltérő rendszerre, jobb helyen vannak azok Windowson.

Én most jó ideje Debiant használok, de anno jó tapasztalataim voltak a Linux Minttel, többek közt éppen a beállítások egyszerűsége okán. De ma már az összes nagyobb disztróban csak a kényelmessége miatt használod a terminált, ha akarod, szinte mindent intézhetsz grafikus felületen is. A programok működtetéséhez meg egyáltalán nem kell, az nagyjából olyan, ahogyan a Windowsban megszoktad.

2017. okt. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Tom Benko ***** válasza:
51%
@tabaki: Khm, khm... ArchLinux... :D
2017. okt. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Alain Delon ***** válasza:
Egy KDE-vel szerelt rendszer lesz neked jó, mert abban semmit sem kell parancssorozni. Én az openSUSE-t használom és tudom is ajánlani, mert a benne lévő YAST egy tökéletes "rendszerbeállító" komponens, ami tartalmazza a szoftvertelepítőt is. A fentebb említett "repó hozzáadása" itt úgy küszöbölhető ki, hogy van egy szoftverletöltő oldala a disztrónak, ahol csak beírod, hogy mit keresel, és onnan telepítheted is. A repót automatikusan hozzáadja, ha engedélyezed. Itt található: [link] , innen padig a disztró tölthető le: [link] . Javaslom a Leap-et, mert a Tumbelweed egy rolling rendszer, ezért előfordulhatnak stabilitási hibák. Bár még nem igen hallottam rá panaszt, de én a Leap-et használom. Ugyanakkor az eggyel korábbi verziót javaslom, mert az kiforrottabb: [link]
2017. okt. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 tabaki ***** válasza:

@Tom Benko:

Khm, khm... megadom :D

2017. okt. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is KDE Leap-ra váltottam Windowsról. Nem azért mert a leggördülékenyebb hanem mert alap telepítéssel egy halom jó szolgáltatást és beállítási lehetőséget nyújt felesleges sallang nélkül.
2017. okt. 20. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy 16.04-es Ubuntut ajánlanák.Ha érdekel egy kicsit újabb,de talán kicsit instabilabb,akkor a 17.10 (pár nappal ezelőtti kiadás).

Amúgy nemrégen Win10-et használtam,előtte 8.1-et és 7-est.Nem volt velük semmi gond a jogi aggályokon kívül :)

(Azon túl,hogy a 8 óta baromi rondák,segédprogrammal pofásítottam ki)

2017. okt. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!