Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Létezik olyan hardverekből...

Létezik olyan hardverekből összerakott számítógép aminek abszolút nem lehet hallani a hangját?

Figyelt kérdés
Régen a nevelőapámnak olyan gépe volt hogy egy minimális zaj se jött ki a gépéből. Nagyon irigyeltem. Nekem eddig akármilyen konfigurációim voltak vagy akármilyen gépházam sosem értem el azt amit szerettem volna. Hogy én se haljak egy árva kukkot sem abból mikor megy a gép. Lehet hogy ez most egy ostoba kérdés de akkor is érdekel a véleményetek. Most éppenséggel 7 ventilátor működik a gépemben. 3 beépített rendszer ventilátor a házamban, 1 a cpu hűtő, 2 ventis a videókártya, na és persze van egy tápegységem is.
2017. okt. 20. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Jól hangszigetelt gépház, passzív hűtés.
2017. okt. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vízhűtés + SSD. Egyébként pedig nagy hűtőbordák, nagy, de lassan forgó, nagy légszállítású ventilátorokkal.
2017. okt. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az SSD mennyiben befolyásolja a számítógép hangját ? Nem értem.
2017. okt. 20. 21:04
 4/5 Szirty ***** válasza:
Létezik.
2017. okt. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mikor már nem lesz hangja a gépnek, elkezd zavarni a merevlemez hangja, amit addig nem hallottál. Egyes házak esetén a merevlemez rezgése átterjedhet a házra is, amitől az elkezd halkan búgni, rezonálni. Nem tudom a mai házaknál is előfordul-e ez a jelenség, a régieknél biztosan volt ilyen. A rezgés miatt születtek bizonyos "gány" megoldások, mint pl. gumival fellógatni a merevlemezt, mely így nem adhatott át rezgést, mivel nem ért a házhoz. Az SSD félvezető alapú, nincs hangja.
2017. okt. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!