Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kedves barátaim. Főleg újságír...

Kedves barátaim. Főleg újságíró kollégákat kérdezek, de természetesen mások válaszát is szívesen veszem. Az iPod Touch alkalmas e mobil újságírói munka végzéséhez?

Figyelt kérdés
2010. jún. 1. 11:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Lévén csak WiFi van benne, így csak eléggé hébe-hóba tudnál interneten lenni, amikor ide oda rohangászol.

Ehhez minimum iPhone kell szerintem, mert abban már van mobilhálózati internet, viszont olyan kis képernyőn hosszú szövegeket írni igen fárasztó lehet.

A legjobb eszköz neked szerintem egy netbook, vagy egy iPad lenne (mindkettő mobilinternettel), ugyanis azokon már a szöveget formázni is tudod, és ízléses, használható formában továbbítani ahova kell.

2010. jún. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok újságíró, de rengeteget püfölöm a gépet. Cikkíráshoz szerintem csak olyan hardver megfelelő, aminek van billentyűzete.

Bár a mini laptopok (9-10 inch kép) billentyűzetétől is kiráz a hideg, nemhogy egy névjegykártya méretű képernyőtől. Anno a ceruzás palmoktól is megőrültem a munkahelyen, pedig ott nem kellet sokat írni, csak tételeket jegyezni.

Ellene szóljon, hogy az iPhone-on az SMS írás is katasztrófa.

2010. jún. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Érintőképernyős készülék nem alkalmas újságírói munkára. Bár nálam csak 2 hétig volt iPad de borzalom, valahogy jobban fáradnak az ujjaim attól, hogy nem csaphatok a billentyűzetre, hanem csak érintenem kell. Na meg a jól megszokott billentyűzetméret után elég kényelmetlen és sok félreütést eredményez az összenyomott virtu.billentyű, ami csak kidobott idő a munkából. Netbook, vagy laptop.
2010. jún. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!