Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért villog/ki-be kapcsol a...

Miért villog/ki-be kapcsol a monitorom?

Figyelt kérdés

2017 végén vettem egy új Asus VG245H tipusú monitort. Rá két hétre elköltöztem a nagymamámékhoz. Két hétig folyamatosan használtam a régi házunkban ezt a monitort játék közben, nem volt semmi baja. De miután felköltözködtem a számítógéppel és a monitorral együtt, napról napra azt vettem észre, hogy valami nincs rendben.

A monitor meglehetősen furcsán viselkedik: Olyan, mintha egy pillanatra kikapcsolna, majd visszakapcsol. Elmegy a kép egy pillanatra, de a fehér lámpája nem kapcsol le. Nem periodikusan csinálja, hanem teljesen véletlenszerűen, valamikor napokig nem látni ezt a jelenséget. Ha csak ez lenne, amit eddig leírtam, már rég visszavittem volna, de van még itt valami. Az apukámnak van egy műszere, mellyel meg tudja mérni a feszültséget a konnektorban. Amikor a PC-m és a monitorom konnektorját megvizsgálta, magas feszültséget mért: 258 V . Egy másik alkalommal jelentősen kevesebb volt: 212 V . Lehet-e ennek a jelenségnek bármi köze a monitoron tapasztaltakhoz? Ha a hálózattal van baj, lehet-e olyan eszközt beszerezni, mellyel kiküszöbölhető ez a feszültségingadozás? (Ui.: A számítógépem és a hangfalam nem kapcsol le.)


2018. júl. 29. 15:20
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!