Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Régi,1995-től készült, saját...

Régi,1995-től készült, saját videókamerás DVD lemezeinket semmivel nem tudjuk lejátszani. Van rá valamilyen program vagy cég, aki ezzel foglalkozik?

Figyelt kérdés
A házban található összes számítógépet kipróbáltam, csak tekerik a lemezt, meg sem nyitják. Egyetlen DVD lejátszónk szintén nem "érti" mit raktam bele egyáltalán. Ha tudtok olyan céget akik elő tudják varázsolni a videókat ilyen régi lemezekről, nagyon hálás lennék érte. Családi felvételek vannak rajta, amikor a gyerekek még kicsik voltak.

#DVD #videó #régi formátum
2018. szept. 30. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen a fájlformátuma a rajta lévő adatnak?
2018. szept. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha a 90-es években lett írva a lemez, azaz több, mint 20 éve és azóta nem készült belőle másolat, akkor félő, hogy az örökre elveszett.

A lemezek szubsztrát rétege (mivel szerves vegyület) idővel elöregszik és elkezd lebomlani. Épp ezért minden írt optikai lemezt érdemes 4-5 évente új lemezre másolni. Nekem is vannak régi CD-im, szinte mind olvashatalan már.


Ha nagyon fontos emlékek, akkor Kürt Kft-vel próbálkozhatsz, de nem lesz olcsó.

2018. szept. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom a formátumot.
2018. szept. 30. 12:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Necces, nem tudom próbáltad-e, de jól törölgesd őket meg valami puha ruhaanyaggal, hátha csak piszkosak.
2018. dec. 5. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!