Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Magyországon 90èvekben mennyir...

Magyországon 90èvekben mennyire volt elterjedve számítógép?

Figyelt kérdés
2019. nov. 20. 13:18
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat Magyarország
2019. nov. 20. 13:19
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A 80-as évek kedvelt gépe, a Commodore 64, és az Amiga viszonylag sok háztartásban megtalálható volt, ezeket leginkább játékra használták. Ahol nem volt gyerek, ott viszont nem volt jellemző a számítógép, hiszen az internet még nagyon gyerekcipőben járt akkor nálunk, illetve multimédiára az akkori gépek még nem igazán voltak alkalmasak. Amúgy a KSH-nak van erről statisztikája, keresd meg, ha komolyabban érdekel!
2019. nov. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2005-2014-es felmérést ad közzé a KSH:

[link]


kicsit korábbi adatokat a Nemzetközi Távközlési Unió közöl:

[link]

2019. nov. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha az árakat nézzük akkor a Windows alapú gépek nem igazán, mivel elég húzós áruk volt az akkori keresetekhez képest.

Emlékszem az első Pentium 2-es gépünk közel 400 ezer volt, 2 évig spóroltak rá a szüleim.

Keresztapámnak volt valami spéci dupla MMX processzoros Pentium 2-es gépe, 800 ezer volt Win 95-el :D

De gyerekkoromból is rémlik, hogy az osztályban de még a környezetünkben sem volt nagyon elterjedt a PC.

2019. nov. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 94-95 körül lett Commodore-unk, 96 végén egy akkor új 486 DX4-es PC-nk. 97-ben, mikor az ötödik osztályt kezdtem, a nagyjaból 20 fős osztályban rajtam kívül 2 gyerek volty akiknél volt otthon PC, más osztályokban akadtak páran, voltak akikkel floppykon cserélgettük a játékokat. Iskolában volt gépterem, 5-ödikbe heti egy számtech óra, tanultunk nagyon alap programozást, de a legtöbben semmit nem értettek belőle.
2019. nov. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%
Vidéken (vidék vidéken, nem a Budapestiek szerint vidék) a 90-es évek közepén a legtöbb helyen nem volt számítógép vagy 286-486 osokat tartottak "gyereknek játszani elég" alapon.
2019. nov. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem a ~1995-től van PCm (486DX2/50-el kezdve). A cégeknél, iskolákban ekkor már megszokott volt. De internet és hálózat nélkül.
2019. nov. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ismerősi körben 97-99 környékén lett először számítógép. Akkoriban játszottunk ilyeneken, hogy GTA 1-2 meg DOOM, Blood és társain.


Amit kaptam első gép az is munkahelyről volt használtan, anyám hozta el. Pentium 1-es volt. 2000 körül. Későbbb lett valami Celeron 400MHz. 128 MB ram, 4-5GB tárhely, meg valami nagyon semmilyen VGA. Medal of Honor, Vice City mentek akkoriban, szóval olyan 2002 körül lehetett ez.


Nekem első internetes emlékem az, hogy egyik haveromnál telefonról betárcsázós internettel néztük a Big Brother házat. Ez volt 2002-ben. Akkoriban még nem mindenkinek volt számítógépe. Internet is csak álom volt. Bár emlékszem, hogy középsuliban 2003-2005 között sokan nyomták az iwiw-et a benti gépekről.


Illetve arra emlékszem, hogy a "gazdag" ismerősöknek Pentium II és 3Dfx Voodoo volt, folyton ezekről álmodtunk mi is, ezek szintén 97-99 között megjelent dolgok.

2019. nov. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!