Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HP Pavilion ventillátoroknak...

HP Pavilion ventillátoroknak így kell működniük?

Figyelt kérdés

Volt egy hibaüzenet belépéskor, hogy a ventillátorokkal gond van. Pedig terhelésnél hallatszódott, hogy mentek és fújta is ki a levegőt. Úgyhogy Googlezni kezdtem. Support által ajánlották, hogy hard reset illetve, ha ez nem segít akkor bios update. Ezek megvoltak vagyishát a bios frissítés nem, mivel alapból a legújjabb van fent.


Szóval akkor biztos valami por lehet, de hogy lehet, ha nem régen lett megcsinálva szervíz által?


Akkor szétszedés és belenézés, hogy lehet-e valami probléma. Hátulja leszed. Ventilltor nem poros. Körülette nem poros. Hátsó burkolat nem poros. Patyoalt tiszta az egész, enni lehetne róla.


Akkor ráínditottam. És arra lettem figyelmes, hogy a két ventillátor közül a bal oldali forog csak, a jobb oldali ventillátor csak egy másfél szeres fordulatot tesz meg és leáll. Annak a helyére bekötöttem egy másik ugyanolyan típusú ventit, ami ugyanazt csinálta. Vissza kötöttem azt ami a gépben van és csináltam egy vga+proci terhelést, hogy dolgozzon a venti maxon. Itt lettem arra figyelmes, hogy a másik ventillátor ami alapjáraton nem forog az is beindult.


Na most a kérdésem az, hogy ennek így kell működnie, hogy az egyik ventillátor csak akkor indul be, ha szükséges, addig meg a másik megy csak?


A hibaüzenet mikor visszacsavaroztam a gépet, eltűnt. Fingom sincs, hogy mi lehetett a gondja....


2019. dec. 20. 18:30
 1/4 A kérdező kommentje:
Lehetséges, az hogy az egyik Ventillátor ugyebár a cpu-t hűti, aminek folyamatosan kell a hűtés, de a másik ventillátor a vga-t hűtené és az csak akkor kapcsol be, ha használatban van?
2019. dec. 20. 18:34
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen vannak olyan tobbventilatoros hutesu notik ahol nem szinkronban futnak a ventik.

A hibauzenet lehetett egy kontakt hiba is amit a ki be csatlakoztatassal megoldottal mert attol fuggetlenul hogy megy egy ventilator de a fordulatszamrol nem ad visszajelzest a notinak akkor a noti szemszogebol az a venti nem all.

2019. dec. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jobban fogalmazva az a venti all. Azt akartam irni hogy nem forog de sajnos sikerult elobb irni mint gondolkodni.
2019. dec. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megértettem mit akartál írni köszönöm. :) Akkor valszeg ez lehetett és az, hogy ki húztam a ventit és vissza dugtam a cserénél megoldotta a hibaüzenetet is.
2019. dec. 20. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!