Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tartósabbak az nVidia Quadro...

Tartósabbak az nVidia Quadro kártyák mint a GeForce társai?

Figyelt kérdés
2020. jan. 25. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. jan. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem, csak más a felhasználási területük.
2020. jan. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül, de jobb a hibajavítási és kisebb a számítási hibalehetőség ezeknél a kártyáknál, azért veszik munkára, amikor 100-200 órát mennek folyamatosan render és egyéb munkák miatt.
2020. jan. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 jobb professzionális driver támogatás és a sokkal magasabb double(10-20x) és half(95-100x) precision számítási kapacitás miatt veszik, ha olyan szoftverrel dolgoznak ami ezzel tud is kezdeni valamit. Nem tudom milyen számítási hibalehetőségről, vagy képjavításról beszélsz, a GPU többnyire ugyanaz mint geforce okban(pl quadro rtx 8000 ugyanazt a gpu kapta mint a 2080ti, rtx titan, és a quadro rtx 6000), csak a quadrok nincsenek lenyesve.
2020. jan. 27. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Unari ***** válasza:
Tartósabbak.És a megjelenítés is pontosabb. Ez a grafiaki megjelenítésről szól. Egy tervező program esetében a pontosabb a pixelek megjelenítése, (magyarán a kör, "körebb" a Gforce körnél) :-), valamint a renderelt felületek fludabbak, nem lógnak túl a határokon (extrém nagyítás) és ilyenekre kell gondolni, ha pl a modellt spacemause-al forgatjuk pörgetjük. Mindkét munkaállomásból vannak a irodában. Jelentősen jobb a Quadro megjelenítése a GForce-hoz képest holott ugyanolyan a belese (kvázi). Nagyobb a memóríra rajtuk akár 5 4k-s kijelzőt is gond nélkül kihajt (P4000) és prémium alkatrészekből vannak összerakva. Értem ezalatt pl. hogy a nyomtatott szilicium chipek azon részét ültetik kizárólag a Quadro kártyákba ami a nyomtatáskor a prémium zónába esik, vagyis a kör közepéből. Így kell érteni a többi alkatrészt is ami a nyomtatott áramköri lara kerül. Ez miatt is kerül jóval többe. Meg persze azért mert ez más üzleti kategóriát céloz meg. Konkrétan akinek ilyen van az biztos hogy pénzzé teszi a kártya tudását, tehát visszatermeli az árát. Ezért is tartósabb. Munka kártya 0-24-es üzemre van méretezve (alkatrészek minősége, a hűtés minősége stb). Ezért nem is jó összehasonlítgatni a Gforce társaival, mert más a célközönség. Lehet-e vele játszani. Minden további nélkül, megéri megvenni ha leginkább dolgozol és néha játszol. Igen (P4000 kb 300000 FT). Megéri megvenni ha inkább játszol és néha dolgozol? Nem. Közel nincs a GTX1080 szintjén ha játékról van szó, fent nézve az árát, és ez csak az alsó -közép kategória. (csak találomra beírtam az árukeresőbe GTX 1080 vízhűtéses modell 8GB 180760 Ft) Kicsit elszelattam, de úgy éreztem csak annyit válaszolni, hogy igen, az kevés. Megjegyzem a p4000-s kártyák 2016 óta vannak az állomásokban A K- sorozatból pedig 2 jelenleg is dolgozik (2011) igaz azok már tényleg elavultak, lassúak de jobb megjelenítésűek mint a 1060-as vegyes használatú pc megjelenítése. A K-s kártya már a harmadik alaplapot és procit élte túl.
2020. febr. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!