Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Rossz Laptop Akkumlátor,...

Rossz Laptop Akkumlátor, lehet kezdeni vele valamit?

Figyelt kérdés
Van egy Laptopom amit sokáig tőltőn hagytam, és amint lehúzom 1óránál nem bír többet, pedig régen 4-5 órát is kibírt, tudok vele valamit kezdeni? Esetleg ha újratelepítem? Probáltam már kikapcsolni a háttéralkalmazásokat is meg mindent, de úgytűnik nem az volt a baja. tanácstalan vagyok.

2020. máj. 8. 02:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem ujrarelepiteni hanem ujat telepíteni bele a gépbe. Elhasználódott
2020. máj. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mr. V. ***** válasza:

Az aksit újra kell kalibrálni. Egyes laptopokhoz adnak ki ehhez programot is, de jobb megoldás, ha nem win alatt történik ez.

Teljesen fel kell tölteni az aksit, majd kikapcsolásig lemeríteni. (Ezért nem jó win alatt, mert 3-5% körül automatikusan leállítja a gépet, vagy ha nem, akkor meg a win-nek, HDD-nek nem használ a kilépés nélküli kikapcsolás.) Ezt legegyszerűbben a BIOS-ba lépve teljes fényerővel lehet elérni, hogy a kijelző villogása után kapcsoljon ki, amikor valóban kritikus szintre csökken a szint.


Ezt 4-5x kell megismételni egymás után. Így megtanulja a felső és az alsó értékeket... win alatt az alsó érték nem a vibrálós képernyő érték lenne, hanem 3-5% elveszne.


Azaz 1,5 órás töltési idővel számolva ez a művelet kb. fél napot is igénybe vehet, amíg lehetőleg mellőznöd kell a rendszer használatát és hagyni, hogy egyenletesen 1 fényerő, 1 állandó terhelés mellett merüljön.

Win alatt a processzor sebessége akár a negyedére is csökken, ha nincs használatban, az állandóan változik, így a merülés nem egyenletes.


Ilyen megoldással egy 15-20 perces aksiból 35-50 perceset lehetett még varázsolni, illetve egy 40 percesből 1,5 órásat.


Tehát 4-5x teljesen 100%-ig feltölteni, majd teljesen lemeríteni, amíg a kijelző 1-2-t villan és kikapcsol. Töltést kikapcsolt állapotban, merítést BIOS megnyitásával.

2020. máj. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Alex Fly ***** válasza:
Új akku. Esetleg a régi felújítása, de az sem sokkal olcsóbb.
2020. máj. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. máj. 8. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!