Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A tápegységgel lehet gond?

A tápegységgel lehet gond?

Figyelt kérdés

Ma miután kB. 10 percig futott a Scrap Mechanic nevű játék magas beállítások mellett, furcsa égett szagot éreztem a gép felől. Megszagoltam és a legjobban a tápegység felől éreztem, azután magától leállt a gép, úgy hogy hozzá sem nyúltam. Azóta nem kapcsol be.

Volt egy kis por a processzor ventillátorán, azt leszedtem, de így sem jó. Először még egy kicsit megmozdult a processzor ventillátora, de mostmár azt sem csinálja, hanem bal alul, talán az Alaplap hát oldalán szikrázást látok, amikor megpróbálom bekapcsolni. Szerintetek is a táp rossz? Nem túl minőségi a táp, 400 Wattos bronz minősítésű Kolink.



2020. máj. 12. 20:22
 1/5 Mr. V. ***** válasza:

Ha az alaplapon látsz szikrát, akkor egyértelműen az alaplap a hibás és nem a táp.

A táp tesztje:

Húzz le minden tápcsatlakozót az alaplapról, HDD-ről, CD-ről. Ha a táp összes vezetéke szabadon van, akkor dugd be a 220-ba. Az alaplapi hosszú csatlakozóban keresd meg a zöld szálat, egy fekete mellett lesz. Hajtogass U alakúra egy gémkapcsot vagy egy rövid vezetékkel kösd össze a feketét és a zöldet. Ha a táp ventilátora beindul, már csak feszültség értékeket kéne mérni, de ha nincs műszered, akkor érd be azzal, hogy alaplap nélkül beindul. Esetleg később köss rá HDD-t, CD-t, hogy terhelve is lásd. Ha még úgy is működik, akkor több, mint valószínű, hogy nem a táp okozza az adott hibát, hanem az alaplap.

2020. máj. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gémkapocs nem hiszem hogy van itthon, és nem teljesen értem. Mi az a 220?
2020. máj. 12. 21:02
 3/5 A kérdező kommentje:
Találtam egy videót, amiben pontosan az van amit leírtál. Keresek egy gémkapcsot, hátha találok, és akkor kipróbálom. Köszönöm!
2020. máj. 12. 21:08
 4/5 anonim ***** válasza:
A 220 nál a kedves válaszoló a 220V - ra gondolt:)
2020. máj. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mr. V. ***** válasza:
100%
Igen, ami már évek óta kis hazánkban 230V hivatalosan, de senki nem úgy emlegeti, hogy kettőharmincas hosszabbító, hanem úgy, hogy kettőhuszas hosszabbító.
2020. máj. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!