Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik SSD-t válasszam?

Melyik SSD-t válasszam?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy SSD-t az első gamer PC-mbe. Sajnos kettő közül nem tudok dönteni (egyiknek a tárhelye, másiknak a sebessége jobb, árra azonos). Szerintetek melyiket válasszam, vagy vegyek valamelyik másikat (Western Digital-ra gondoltam)? Ez után egy néhány TB-os HDD-t veszek.

SSD-k:

Samsung 970 EVO Plus 250GB [link]

Kingston A2000 500GB [link]

Eddig összeszedett alkatrészek:

VGA: GTX 1660 Super

CPU: Ryzen 5 2600

RAM: HyperX Fury 2x8GB 3200MHz



2020. máj. 25. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Először is döntsd el, hogy kell-e neked 500GB-os SSD vagy sem. Ha elég a 250GB is, akkor Samsung, ha nem elég, akkor Kingston. Ez ilyen egyszerű.
2020. máj. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én a Samsungra szavazok.

A rendszernek és programoknak bőven elég a 250GB. Legyen akár Windows 8.1, 10 vagy bármelyik Linux.

2020. máj. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sebességben nincs akkora különbség valós felhasználás mellett hogy éreznéd a különbséget, sima sata ssd sem sokkal lassabb(a legtöbb esetben <15% a különbség). Függ attól is hogy mit csinálsz, de játékra, átlagfelhasználásra, vagy átlagos munkára(~nem millió 1<kb os fájlokat kell másolnod folyamatosan) akkor semmilyen praktikus előnye nincs a pcie ssd nek. Ha mindenképp ez a két opció van akkor egyértelműen a kingston, garancia ugyanannyi mindkettőre, a kétszer annyi tárhely meg megéri azt a pár százalék tényleges sebességvesztést(hacsak nem olyan szintetikus teszteket akarsz futtatni egész nap ahol valóban kijön az elméleti maximális sebessége a 970 evo nak).
2020. máj. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a Kingston mellett döntöttem!
2020. máj. 25. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!