Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy új (de régi tipusú,...

Van egy új (de régi tipusú, 775-ös) alaplapom, amin a BIOS-t kéne frissíteni, de nem megy most sem, nem kapcsol be?

Figyelt kérdés
Az alaplap egy asrock g41-vs3. Ezen kéne frissíteni a BIOS-t, hogy lehet? Mi kell hozzá? Egyáltalán meglehet így csinálni, vagy valami spéci eszköz kell hozzá? Kezdő vagyok

2020. máj. 29. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha az alaplap véletlenül G41M-VS3 lenne, akkor kell bele venni egy BIOS chipet és kicserélni, csak ügyelj arra, hogy az alaplaphoz passzoló legyen (rev is egyezzen):

[link]


Ha utána sem nyikkan meg, akkor az alaplap halott.

2020. máj. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szóval minimum indítással sem indul?


Csak egy memória, processzor valamint annak a hűtője.

Mivel van integrált videokártya akkor nem kell dedikált.

24 tűs ATX és 4 tűs CPU kábel bedug.

Elem ki és bekapcs.


775-ös DDR3-as alaplapok válogatósak memóriában.

2GB és ez alatt elég az egyoldalú 4 chip-es.

4GB-nál már két oldalú 8 chip-es kell.

2020. máj. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Még el is írtam annyira siettem.


Tehát 2GB és az alatt 1R×8 kell (1 oldal, 8 chip).


4GB esetében ez 2R×8-at jelent (2 oldal, 16 chip).


Tudom javasolni a CSX memóriákat.

2020. máj. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kingston 2GB DDR3 1333MHz. Ilyen tipusú a ram, nem tudom jó e ez. A másik, az első válaszolónak: ha veszek egy ilyen chipet, azt rátudom csak úgy rakni és jó lesz?
2020. máj. 30. 09:07
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha 8 chip van rajta akkor jónak kellene lenni. A BIOS chip-et pedig forrasztani kell.


Szóval összedugod a gépet, bekapcsolod és fekete képernyő marad? Esetleg csipogni csipog valamit?

2020. máj. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem csipog. Fekete képernyő marad, (mintha nem is érzékelné, majd takarékos üzemmódba lép a monitor). Forrasztást nemhiszem hogy tudok csinálni. Minimum indítással nem próbáltam, de most nem is tudom már, mert csak alaplap ram meg proci van nálam.
2020. máj. 30. 11:06
 7/10 A kérdező kommentje:
egyébként igen, elírtam G41M-VS3. "az alaplaphoz passzoló legyen (rev is egyezzen)" ez mit jelent? mi az a rev?
2020. máj. 30. 11:09
 8/10 anonim ***** válasza:

Ebből a lapból két fajta van:


Ez a REV 1.0 (Revision - amolyan kiadás):

[link]


Ez a REV 2.0 (Újabb kiadás):

[link]

2020. máj. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#4: Én úgy nézem, hogy ezen az alaplapon cserélhető a BIOS chip, de ha biztos akarsz lenni benne, akkor ellenőrized le saját magad is (gondolom amúgy sem vakon szeretnél rendelni). A passzolót úgy értettem, ahogyan a #8-as, tehát hogy az alaplap revision-je is egyezzen.


Egyébként a kérdésben az szerepel, hogy nem kapcsol be az alaplap, utána meg már azt írod, hogy bekapcsol, de nem ad képet. Mondjuk ez is utalhat bios hibára, de azért jó lett volna már az elején pontosan leírni...

2020. máj. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem-nem, nem kapcsol be. Vagyis nem érzékelem, csak a proci hűtő... amíg volt, meg a táp kapcsolt be
2020. máj. 30. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!