Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Linux-szal és wifi-vel kapcsol...

Linux-szal és wifi-vel kapcsolatos problémára van megoldás?

Figyelt kérdés
Adott egy Acer Aspire 5 A515-51G-37W6 laptop, amire bármilyen Linuxot is telepítettem (pl.: lmde-4-cinnamon, ubuntu-20.04, lubuntu-18.04.4, linux-lite-5.0, Solus-4.1) a wifi folyamatosan ledobál, ami annyit jelent, hogy a kapcsolódás ugyan 100%-os marad, viszont 10-20-30 másodperc után már nem tölt be semmilyen oldalt. Időnként, spontán újra behozhatóak a kért oldalak, de ezek csak ilyen félperces feltámadások. (Régebben lmde 3 volt rajta, amivel gond nélkül üzemelt.) Lehet, hogy a frissítések telepítése megoldaná a gondot, de nincs olyan bemenete a gépnek, ahová passzolna a kábel, így marad a wifi, ami meg nem működik.

2020. jún. 5. 20:29
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
UPDATE: most már nem is kapcsolódik... csak bekéri újra és újra a jelszót, majd kiírja, hogy sikertelen a kapcsolódás és bontja az egészet.
2020. jún. 5. 20:48
 2/13 anonim ***** válasza:
Próbálj meg egy régebbit, például az Ubuntu 16.04 talán még támogatott is. Vagy a 32 bites verziót, ha van az adott disztrónak olyanja.
2020. jún. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nekem más modellem van, de ugyan az a típusú WiFi kártya van benne.

20.04 -es Ubuntuval is gond nélkül megy, nincs kapcsolati probléma.

Én tenda router -el tapasztaltam ilyet, egy tábla gépnél.

2020. jún. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mi utal arra, hogy az op.rendszerben keresendő a hiba oka? Korábban gond nélkül ment pl. Windows alatt?
2020. jún. 6. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én kipróbálnám USB wifi stickkel vagy USB Ethernet porttal, hogy azzal tud-e csatlakozni.


Másik Wifi-hez csatlakozik, csak a tiédhez nem, vagy általános a probléma?


#4

Írta, hogy LMDE 3 alatt jó volt.

2020. jún. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Pedig van rajta RJ-45 Ethernet csatlakozó, bal oldalon az első, csak talán valamilyen lapos kivitel, nem ismerem. Ha ahhoz találsz megfelelő átalakítót, frissítheted a rendszert. Jó esetben a gép driver/firmware frissült azóta.

[link]

Lehet, hogy ilyesmi kell neked:

[link]

2020. jún. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
..Amit másodjára linkeltem, az pont RJ-45 -> USB átalakító, bocsi, elkapkodtam. De talán még az is segíthet.
2020. jún. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat Mindenkinek!


#6 Igen, lapos kivitelű a csatlakozó. Gondoltam rá, hogy veszek átalakítót, de végül másképp döntöttem.


A helyzet az, hogy már napok óta fórumoztam, nézegettem itt-ott-amott (főleg angol nyelvű oldalakon), de egyik megoldás sem működött, s mivel már nem volt több időm, mert a munkával is haladnom kellett, visszatettem rá az LMDE 3 -at, amivel, ahogy eddig is, minden pöccre ment.


Sajnos ez a rendszer mostanában megy nyugdíjba. Attól még használható persze, de előbb-utóbb lecserélem. Most, nyáron talán lesz 1-2 hét nyugisabb szakasz, amikor elmolyolhatok vele, de addig ez sajnos nem fér bele.


Érdekes, hogy a másik két gépemen (egyik gyengébb, a másik nagyon gyengébb), mindegyik általam ismert Linux disztro gond nélkül megy, a Tiny Core-től és SliTaz-tól kezdve az Ubuntu 20.04-ig, ezen a gépen viszont - legalábbis, a relatíve újabbak közül - csak az LMDE 3 működik... Igaz, az remekül. :)

2020. jún. 7. 00:31
 9/13 A kérdező kommentje:

#5


"Másik Wifi-hez csatlakozik, csak a tiédhez nem, vagy általános a probléma?"


Általános volt a probléma.

2020. jún. 7. 00:34
 10/13 CspCsj ***** válasza:

Nem lapos kivitelű az RJ-45 hanem normál, csak lehajtható.

[link]

Azért ne vandálkodj vele, mint a videóban.

2020. jún. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!