Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyi egy laptop élettartalma...

Mennyi egy laptop élettartalma ? Mennyi ideig működik ? Nekem van egy 6 éves HP laptopom, hibátlanul működik. Soha nem volt szervizben. Ez normális jelenség ? Vagy egy jó darabot fogtam ki ? Tíz évet vajon megéli ?

Figyelt kérdés

2020. jún. 16. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs agyon nyüstőlve, akkor akár több tíz évig is működnek.


Nekem egy 2011-es modell mobile workstation-öm van, annyi, hogy SSD+HDD bővítés volt, illetve több RAM és újabb (cserélhető) videokartya lett benne.


Intel core i7 2720QM (4c8t)

8-ról 24-re bővített DDR3L-1333

320GB HDD cserélve 960GB SSD+2TB HDD

Quadro 3000m 2GB csere egy GTX770m 3GB-ra.


A többi cucc gyári benne

2020. jún. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Normális használat mellett miért ne élné meg?
2020. jún. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bánásmódtól függően akár egy hét is lehet..
2020. jún. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A párom nemrég cserélte le a lassan 10 éves Acer eMachines e727 laptopját. Ezt apósom kapta meg, egy STA-s SSD-t raktunk a régi vinyó helyére, mert bár semmi baja, ne nála krepáljon be. Illetve új aksit kapott a gép, mert 10 percet bírt már csak. Így visszaállt a frenetikus gyári 1,5-2 óra üzemidő. :)

Nekem egy mid 2014-es MacBook Pro-m van, szintén teljesen hibátlanul üzemel.

Igazából ha nincs gyártási hiba, illetve ha szellőzik a gép rendesen és nem fő meg (ennek feltétele a rendszeres, évente esedékes portalanítás), akkor gyakorlatilag a mozgó alkatrészeket + az aksit leszámítva nem ritka az, ha 10 évig simán üzemel egy gép.

2020. jún. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*Az STA-s az természetesen SATA-s akarna lenni.
2020. jún. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha vigyázol, még 12-t is...
2020. jún. 30. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!