Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Azt valaki fel tudná ismerni...

Azt valaki fel tudná ismerni a mellékelt képről, hogy milyen tápkábelre lenne szükségem ehhez a moduláris táphoz?

Figyelt kérdés

[link]


35e-ért ilyet vettem, arany energetikai minősítéssel, 1000W-os teljesítménnyel, bőséges moduláris kábelezéssel jó vételnek tűnt.


Viszont ami nekem se tűnt fel egészen a beszerelésig - és az eladó se hívta rá fel a figyelmet -, hogy nem európai tápcsatlakozása van.

230V-ról kéne múködjön, az aljzatba, a műanyagba "250VAC" jelzés van bevésve.


Csak azt nem tudom, a hozzá való tápkábelnek mi a megnevezése, hogy tudjak ilyet venni vagy rendelni.



2020. jún. 17. 23:41
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Megtaláltam a szabvány megnevezését:

IEC 60320 C19


Magyar webshopoknál általában "C19 tápkábel" megnevezéssel található meg.

2020. jún. 18. 00:23
 2/12 CspCsj ***** válasza:

Szabványos a csatlakozója.

[link]

[link]


A 250VAC annyit jelent, hogy akár 250V-ig is tudja kezelni a hálózati feszültséget. (ami egyébként nem állandó, bár Magyarországon 230V a hivatalos érték, de ideiglenesen előfordult már 250V körüli is)

A tápegység tehát ebből a szempontból jobban tűri a magasabb bemeneti feszültséget.


A volt angolszász gyarmatokon/befolyási övezetekben általában 100-115V körüli feszültség van.

[link]

2020. jún. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 CspCsj ***** válasza:
Bocs, ezt félrenéztem, - megyek is aludni...
2020. jún. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"nem európai tápcsatlakozása van"

Szabványos (Európában is) IEC 60320 C20 aljzata van (nagy áramfelvételű munkaállomások és szerverek tápegységein használatos - ezt a tápot is ipari célra gyártják: [link] ), amibe C19 hálózati tápkábel megy bele:

[link]

sok helyen kapható:

[link]


"230V-ról kéne múködjön, az aljzatba, a műanyagba "250VAC" jelzés van bevésve."

Az adatlapja szerint:

"Input Range: 90-264 Vac"

[link]

működni fog.


"jó vételnek tűnt"

Egy nagyobb - 2*8 tűs PCIe tápdugóval felvértezett - videokártyával felszerelt "gamer" konfigurációnak egy 650 W-os táp is bőven elegendő - 35000 Ft-ért már ilyet kapsz:

[link]

[link]

ugyancsak Gold hatásfok-besorolású (ami nem minőségi fokmérő!), de az FSP OEM-tápegységével (szóval a Seasonic tápjához kapsz mindenfélét: [link] ) ellentétben nem 2, hanem 10 év gyártó garanciát kapsz.

2020. jún. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Amiatt vettem 1000W-os tápot, mert a gépem közel 500W-ot fog ténylegesen megenni. Webes kalkulátor szerint 480W körül, aminek az információértéke tudom, nem készpénznek vehető...

De azt tudom, hogy eredendően - a most tervezettnél kevesebb cuccal - egy 500 Watt-os tápegységgel egy fél fokkal jobb CPU-ra váltás után meghalt (szerencsére nem kell drasztikusan érteni, a tápban levő védelem állította le a tápot). Ekkortájt jöttem rá, hogy a már jóideje meglevő USB-s gondok, néha nehézkes/bugos boot-olások, különösen mobil-rackbe behelyezett merevlemez esetén is amiatt voltak, mert MÁR túl volt terhelve a táp.

Akkor a kalkulátorral kiszámoltattam az addigi helyzetet, és valóban karcolta a 400W-ott csúcsterheléssel számolva, bár nem annyira élesen : valami 370-380 Watt körüli értékre emlékszem.

Ebből én úgy vettem, hogy a kalkulátor értékére még nyugodtan rá is számolhatok plusz Watt-okat.


Szóval olyan 500Watt elhasználásával számolok, és ugye a tápegységek mindig 50%-os terhelésen a leghatékonyabbak. Ezt a gépet még úgy 3 évig fogom használni, ha ráhagyásssal, durván számolok, úgy átlagban napi 8 órában - otthoni munkaeszközöm is -, így hogy a villanyszámlát is tudjam hosszú távon minimalizálni, inkább most egy 10e FT-os (+a kábel) többlet tűnt jobbnak, kb. annyi garanciával, ameddig tervezem is használni.

2020. jún. 18. 01:29
 6/12 anonim ***** válasza:
Ideje mekkora részében kell majd neki 500W-ot kiszolgálni?
2020. jún. 18. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

500Watt-ot megütve valóban alkalmilag. Ha így most mondanom kell valamit.... pff, _átlagolva_ talán az üzemidő 20%-a.


Ami most benne van a gépbe mind, aszerint induláskor bőven 400Watt fölött (szerintem jó eséllyel 450Watt körül, vagy talán még a fölött is) fogja megrántani a tápot.


Illetve úgy terveztem, hogy többet már nem fogom "csinosítgatni" - fejleszteni - ezt a gépet, nem is szeretem már szerelgetni, ill. várom végre azt a korszakot, amikor majd új gépet vehetek, új technológiákkal...

De aztán a dolgok beszerelése közben rájöttem, hogy arra a 3 évre még bőven fognak jutni apróságok : talán még egy fél fokkal jobb CPU, jobb hangkártya, nagyobb kapacitású merevlemez(ek), a belső USB portra dugva egy aktív USB elosztó és akkor a gépházba tudom rejteni a vezeték nélküli USB-s jelfogókat (pl. a rádiós billentyűzet, egér jelfogóját), esetleg az USB2-es bővítőkártya helyett egy USB3-as bővítőkártya....


Persze ezek mind-mind apróságok, de most már nem zárom ki, hogy majd összejöhet annyi, hogy normál üzem közben is szorosan megközelítse az 500W-ott.

Az eddigi fogyasztás sem "gamer" cuccokból jött össze - SŐT -, hanem apróságokból : sok bővítőkártya, sok USB-s eszköz, több merevlemez, 2 mobil rack (ami potenciálisan +3 merevlemez), optikai meghajtó....

És mint kiderült, már ez előtt is ezekből az apróságokból nagyobb fogyasztás jött össze a vártnál, amivel önkritikát gyakorolva azt kell mondjam, hogy a nemtörődömségemmel pl. a merevlemezeimet is durván.... huh, így belegondolva kb. egy éven át kockázatnak tettem ki az elégtelen tápellátás miatt.

2020. jún. 18. 02:22
 8/12 anonim ***** válasza:
Én valamiért úgy emlékszem, hogy adott ág tényleges, amperben megadott terhelhetőségének kb 50-80%-a között fogják teljesíteni a feltüntetett csoda hatásfokot, a nyugalmi áramfelvételük pedig a max teljesítménnyel arányos. Ha tényleg jól emlékszem, akkor neked sehol nem éri meg dupla teljesítményű tápot használni
2020. jún. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ha tényleg jól emlékszel, akkor a "80Plus", "Bronze", "Gold", "Platinum", stb. megjelölésekre miért állítják, hogy szigorúan beszabályzott, európában/amerikában ellenőrzött szabványok - tehát ha a gyártó rá akarja rakni az adott "pecsétet", akkor az nem megy bemondásra, ellenőrizve lesz, hogy az elektronika ezt valóban tudja-e.


Illetve akkor a gyártók miért osztanak meg a neten az adott típusokhoz teljesítménygörbéket? Az is ilyen "illuminati - összeesküvéselmélet - átverés"??!


Meg akkor a merevlemezemen is csakúgy ráírták, hogy 12V-on 740mAmper-t vesz fel? Mert szép nagy szám, és úgyse nézik, akik forgalomba engedik?


>(

No!...

2020. jún. 18. 06:58
 10/12 A kérdező kommentje:

Ja, egyébként a merevlemezes példát említve, ha én egy elektronikus eszközt forgalmazok, pont annak örülhetek, ha fogyasztásnak minél kisebb számot írhatok rá az eszközre.


Szóval... a logikád szerint: A fogyasztó eszközre nyilván nem fognak kisebb számot írni, mert nem akarja magát a gyártó megkárosítani, versenytárssal hátrányba tenni saját magát.

A táp meg szerinted fele annyit fog leadni, mint amennyit tud.


Tehát: akkor pont, hogy nagyobbat kell vegyek....


Na mindegy, közben felcsesztem az agyam a válasz írása közben... (kb. mint ő: https://www.youtube.com/watch?v=_LzcInak-S4)

=D


Mindenesetre:

Nálam 50%-os terheltség esetén 93%-os hatásfok garantált. Azaz 500Watt-ot fog felvenni, 465Watt-ot fog leadni 3.3, 5, 12 Volton _összesítve_, a többi elveszik.

20%-os terheltség, illetve 100%-os terheltség közelében/esetén ez lemegy 80% környékére, kicsivel fölötte. Azaz maximum durván kerekítve 800Watt a max, amit le tud adni a táp, miközben 1000Watt-ot felvesz és így durván 200Watt elveszik.

2020. jún. 18. 07:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!