Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit gondoltok i5 8265U 1.6Ghz...

Mit gondoltok i5 8265U 1.6Ghz 8GB (2400mhz), 512GB PCIe SSD, integralt intel vidikarival office programok használatára?

Figyelt kérdés

Keveslem az 1.6 Ghz-et a procira, mennyire számit? Mekkora lenne a különbség egy 3.1 Ghz-es procival?

Csak Office, valamint VMVare-re kell bnőmnek Telekomos tudakozó kezeléséhez.



2020. jún. 26. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Elég erre a feladatra (még vmware-el is). memória lehet(ne) kevés, de gondolom akkor más nem fut mellette.


amúgy ezaz alap frekvencia. 3.9-ig tud felmenni.

[link]

2020. jún. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne privátba légyszi! :) Másnak is jól jöhet...


"Szia! Eloszor is koszonom a valaszodat. A stac nekem MM-ban azt mondta, o ehhez 4GB ramot is szivesen ajanlana. En speciel Windowsos vagyok es szerintem alapbol sok ramot eszik, foleg a Chrome (ezert is hasznalok inkabb Operat). Szerinted 4GB mert a gyenge kategoria? Valamint i5bol csak ilyen 2.6-3.1igg talaltam laptopokat 200e Ft alatt. Nem szeretném az orajelet huzni igazabol mivel akkor hamarabb megadja magát, orulnek neki ha kibirna 5 evig:D"


A boltos fickó vagy alulképzett vagy csak nagyon motivált volt, hogy egy szutykot a nyakadba sózzon. (Komoly vitáim voltak már nekem is az említett üzletlánccal, pedig nem én keresem fel az eladót, ő jön oda és osztja a hülyeséget.)

4GB ram kevés lesz. Windows esetében kb 2-t elfogyaszt a rendszer és ahogy te is mondtad, a böngésző meg a maradékot. Folyton a lapozófájlhoz fog nyúlni. +4GB ram pedig árban nem olyan vészes. Érdemesebb 8-al indulni rögtön. Főleg a virtualizáció miatt. Gondolj bele, hogy 2 gép fut egyszerre, tehát az 2x2GB ram és még nem indítottál el egy programot sem.

Az órajelet pedig nem kell húznod. Azt dinamikusan változtatja a gép az igénynek megfelelően. Mivel laptopról van szó, nyilván alacsonyabb alap órajelen fog menni, hogy feleslegesen ne merítse az akkut. Tehát szerintem a választott típus megfelelhet a feladatra. :)

2020. jún. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
ez csak annyit jelent, hogy alacsony a tdp, alapban nem nagy fogyasztású procik és nem melegszenek. De ha terhelés alatt ez is olyan min a többi. bőven elég lesz
2020. jún. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!