Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gyári OC videokártyában,...

Gyári OC videokártyában, okozhat ilyen hibát?

Figyelt kérdés

Egy Asus 1060 6GB OC kártyáról van szó. Már az elejétől kezdve mikor 2017-ben megvettem a teljesen új géppel együtt, csinált olyat hogy egyes játékokban mikor komolyabb számításokat kellett volna elvégezni, egyszerűen elment a kép.

A konkrét hibajelenség: beakadt a hang "darált", elment a kép de a PC nem kapcsolt ki, a VGA ventilátorok pedig 100%-ra felpörögtek. Kizárólag csak játék közben csinálta ezt, futtattam VGA stressz teszteket több órán keresztül, de akkor semmi hiba nem jelentkezett.

Egy konkrét játékban (PUBG) rendszeresen akkor volt ez az anomália mikor egy bizonyos fegyverrel lőttem. Akkor szinte 100% hogy elsötétült a monitor pár másodpercen belül és bedarált a hang.

De más játékokban is (Rust, R6, BF5) is ugyan úgy kifagyott a VGA bizonyos helyzetekben.


Egy darabig együtt éltem ezzel, hetente-kéthetente 1-2 alkalommal előfordult.

Majd jó egy évig nem használtam ezt a gépet mert vetem egy gamer laptopot.

Most pár hónapja elővettem megint a PC-t, és ugyan azt csinálta játék alatt mint korábban.

Aztán elkezdtem kutakodni hogy mi lehet ez, végül az ASUS GPU TweakII-vel lehúztam minden OC értéket nullára.

Egy hónapja így használom!

Láss csodát megszűnt a hiba, azóta semmi elsötétülő monitor, daráló hang, 100%-os ventilátorok.

Ugyan azon grafikai beállítások mellett már egyik játék alatt sem fagy ki a VGA.

Soha nem állítgattam semmit az ASUS GPU TweakII-vel, a kezdetektől úgy használtam ahogy megvettem.


Szóval ezek szerint a gyári OC lett volna a ludas? Vagy a VGA alapból hibás lenne, és nem bírja a gyári tuningot?


2020. júl. 5. 21:28
 1/1 anonim ***** válasza:
Lehet. Nekem GTX 660 fagyott ki rendszeresen néhány játékban gyári órajelekkel. Mikor lejjebb vettem kicsit megszűntek a gondok. Valószínűleg extra fos minőségű a szilícium ilyenkor szerintem.
2020. júl. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!