Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sata kábel hiba vagy boot...

Sata kábel hiba vagy boot rekord hiba lehet?

Figyelt kérdés
Egy olyan hiba lenne, hogy böngésztem a netet, majd egyszer csak lefagyott a gép, és semmire nem reagált, eltünt a kurzor és a ctrl+alt+del-re se reagált. Újraindítottam, majd az a hiba üzenet fogadott, hogy lemez olvasási hiva van és nyomjak ctrl+alt+del-t. Ezt többször is megtettem, de nem segített, azonban az egyik újra indításnál sikerült egy másik hiba üzenetet kapnom, ami I/O hibát írt ki, és mivel még mikor nem volt gondja a gépnek hallottam a windows fel-le csatlakozás hangját, így arra következtettem, hogy lehet usb baja van (igen tudom hogy a disk read error az hdd, de a windows hiba kiírása sokszor mindent ír, csak a "jót" nem). Ezután kihúztam a gépből minden usb-t (közben kiemelem h véletlen mozdult egyet a gépház,ez később majd még szóba jön). Ezután újraindítottam a gépet, és sikeresen bebbootolt,majd hogy teszteljem hogy vajon melyik usb a rossz visszadugtam az egyiket majd megint reset, de sajnos nem bootolt. Ezután tesztelés kép usb ki, reset, hogy így megint bejön-e, de ismételten nem jött be semmi a hibán kíbül (mivel itt ismételten ki volt húzva minden usb kizártam, hogy azzal lenne gond). Na most mivel azután a bizonyos "lökés" után (mikor az usb-ket húzgáltam kifele) bejött a gép, a kérdés az lenne, hogy sata kábel hiba lehet vagy MBR? Utóbbira azért látok esélyt,mivel az egyik újra indulás alkalmával checkdisket csinált a windows
2020. aug. 6. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Hdd-d van? Mert akkor az sz4rakodhat
2020. aug. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Alaplap hiba is lehet. Nekem pont most van egy ilyen lapom gariban. Amíg egyetlen adattároló van benne, minden rendben. Amint több, van hogy az alaplap logónál lefagy, van hogy hibát ír ki a boot sector felírásakor, máskor meg beindul, de össze-vissza írja fel az adatokat, amik így megsérülnek.
2020. aug. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Már megoldódott a probléma fogalmam sincs melyik lehetett a probléma, a checkdisk ugyan végigment és utána jó is lett a boot, viszont az hogy egyértelműen ez volt-e a gondja nem merném kijelenteni, mivel fentebb is írtam, hogy volt hogy "ez" előtt is bejött 1x a rendszer
2020. aug. 6. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!