Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Notebook beépítő keret DVD...

Notebook beépítő keret DVD olvasó helyére?

Figyelt kérdés

Helo!


Azt szeretném tudni, a neten található beépítő keretek mennyire szabványosak? Van több fajta, vagy egy fix van?

Adott egy ASUS X556U notebook, amibe szeretnék SSD-t rakni a monstani HDD helyébe, de az 1 terás hdd-t se akarom a kukába kivágni, szeretném berakni a mostani DVD olvasó helyére.

Én ilyesmire gondoltam:

[link]

Nem tudom, mennyire szépen takarja majd el a hézagot.

Illetve tudtommal a DVD-olvasóhoz gyárilag is egy sima sata 2 csatlakozó van, hosszra megfelel?



2020. szept. 2. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Két dolgot kell tudnod: szabvány méretű az ODD-d vagy custom? Ha szabvány, akkor mekkora?


Mivel cserélni akarsz, akkor gondolom gari nincs, vagy nem érinti azt a cseréd, így fogod magad, kiszeded az optikait már most és megnézed mekkora és milyen kialakítású. Így majdnem minden kérdésedre választ kapsz.

2020. szept. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Már rég nem garanciás.

Kiszedem aztán megnézem, hátha találok rajta valami kódot.

Kösz.

2020. szept. 2. 18:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kell kód. Elég ha a márkanév-típusszám kombóra rákeresel, ha ránézésre nem tudod megállapítani milyen. Innentől könnyebb dolgod lesz.
2020. szept. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2020. szept. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szétszedtem ma, 9,5 mm magas standard kivitel, annyi hogy a burkolati lemez a notebook alja felé hajlított, nem egyvonalú mint az általam kinézettnél.

A külső lemezt valahogy le lehet szedni a DVD íróról? Mert akkor ráragasztom azt. Ha nem, akkor max vagy lesz ott egy kisebb rés vagy lelóg a műanyag.

A keretet megrendeltem hozzá.

Köszönöm a segítséget.

2020. szept. 3. 18:03
 6/7 Alex Fly ***** válasza:
A bezelt le tudod venni a meghajtóról, általában pár pöcök tartja, amiket kipattintva eltávolíthatod. És ugyanígy fel tudod rak i a keretre is, a rógzítés ma már általában szabványos.
2020. szept. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
oké, köszi
2020. szept. 3. 20:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!