Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kerül ennyibe egy RTX...

Miért kerül ennyibe egy RTX 3080 Magyarországon?

Figyelt kérdés

nVidia azt igérte, a 3080 kártyák 699$ ba fognak kerülni, ez így igaz, csakhogy Amerikában, erre amerika a founders edition kártyákat a megígért áron forgalmazza:

[link]

Az európai piac ígért ára 699€ Magyarországon pedig még csak founders edition kártyát sem lehet kapni, a jelenlegi kínálat alapján 400-450 ezer forintokat kérnek el a kártyákért, ami az ígért ár duplája. Miért van az, hogy amerikában egy viszonteladó minden adót hasznot lehúzva tudja árulni a kártyáit, a magyar viszonteladók pedig csak a nyereséget nézik és eszméletlen pénzeket kérnek el a kártyákért, Miért van az hogy az amerikai piacon betudják tartatni az ígért árat a viszonteladókkal..

Tudom egy termék ára annyit ér amennyit adnak érte, De szeretném megkérdezni kik azok az emberek akiket annyira nem érdekel az egész, hogy 2x es árat fizetnek valamiért?



#NVIDIA #RTX3080 #Miért, ilyen drága?
2020. okt. 12. 14:10
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Értem, angliában egy oldalon 470 fontért láttan kirakva az rty 3070et, és nem csak egy helyen, ottis később rakják rá az adókat vagy megint mit értek félre?

Linkelhetném a forrásaokat de felesleges

[link]

Kíváncsi leszek az itthoni árára


Szándékom továbra sem az indulatkeltés 6. Csak az inteligenciáját fitogtatja.

Csupán szeretném megérteni mi ez a szignifikáns árkülömbség, és akár érdemes lenne e konkurenciát indítani hogy minden cégnek alá lehetne e ásni.

2020. okt. 30. 06:47
 12/14 anonim ***** válasza:
Amíg viszonylag hiánycikk, addig nincs is min kurtítani a költségeket, mert beszerezhetetlen, igaz? Feltételezem, ha mélyére ásnál, kénytelen lennél belátni, hogy ilyen fajlagos értékű cuccot nem tudnál fillérekért szállítani (vagyonvédelem, biztosítás, mert nélkülük a harmadik kört már elajándékoznád ismeretleneknek). Ha nagyon a mélyére ásnál, akkor látnád, hogy milyen, hogy is mondjam, régóta fennálló, jó üzleti kapcsolatokkal indulnak az ellátásláncok. Ott azért kell kakaó, hogy labdába rúgj. És még mindig nem beszéltünk országunk fogyasztói falanszteréről, ahol gondolom tőled vennék a cuccot az ipon meg a pcx helyett... Szóval azt is fel kell építeni, és NAGYON nem jó ómen számottevő olcsósítással indulni. Azt már meg se említem, hogy valószínűleg a hasznodból menne, ami a csak a jól működő beszerzés-raktározás rezsijét kifedezve nem sok teret hagyna a fejlődésre, még ha varázsütésre lealkudod közvetlen a gyártónál, és üzemanyagárban hozod se. Számolgathatsz persze, sőt, jó dolog az, én bátorítanálak rá.
2020. okt. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
én 3500 euróért vettem rtx 3090 et mivel szlovákiában kéz alól bár használva is 2000 euró legolcsóbban ha olyat veszel ami keveset volt használva az még lehet 4000 euró is . sajnos..
2021. máj. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
internetről rendelni és üzletben venni esélytelen.. mert sehol nincs,.. sehol
2021. máj. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!