Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ennyire elképesztően...

Miért ennyire elképesztően drágák a laptopba való 4GB DDR2 ramok?

Figyelt kérdés
Bőven 20000 felett. Elavult technológia pedig már, nem? A jelenlegi öregedő gépembe próbálnék venni bővítés céljából, alapból 2x2GB van benne. Na de ilyen áron...

2020. nov. 24. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Pont azért, mert nagyon régi technika. Nincs rá kereslet.
2020. nov. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
#1-hez hozzátenném: a DDR2-ből eleve drága volt a 4GB-os, tekintve, hogy amikor a DDR2 elterjedt volt, akkor max. 1-2 GB RAM volt egy gépben, vagy még annyi sem.
2020. nov. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért, mert eleve kevés ilyet gyártottak (2 GB volt az alap) és újonnan már nem kapható, kereslet pedig van rá. De 2x2 GB-al is ellehetsz egy ilyen gépen, nem a ram lesz a szűk keresztmetszet, hanem a cpu.
2020. nov. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Használtan lehet olcsón találni bele memóriát. Ha abba a notebookba még ddr2 megy akkor már elég régi masina lehet. 20.000-et nem éri meg rákölteni memóriára. Használtan viszont 4-6ezer ft-ért hozzá lehet jutni.
2020. nov. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
18%

Nagyon is megéri venni, én is ezt tettem: a 2008-as laptopomba 8GB (2x4GB)-t raktam, azt hiszem 21 000 Ft körül fizettem érte. Bedobtam még egy SSD-t is és hasít. Nem szűk keresztmetszet a processzor sem!


(A mai modern laptopok sem mindegyike büszkélkedik ennyi RAMmal. Viszont sokkal drágábban jöttem volna ki, ha újat veszek.)

2020. nov. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A 4 GB-os DDR2 modulokból nem készült sok, mivel akkoriban még 4 GB RAM kegyetlenül soknak számított normál felhasználásra. Ezért is van az, hogy az akkori asztali gépek jellemzően 8 GB-ot támogattak maximum, de leginkább 4*2 GB formájában. Laptopoknál még rosszabb a helyzet.
2020. nov. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon kevés készült ilyen modulból (mert akkoriban ez nagyon prémium termék volt, nem volt rá igény, nem kellett 10+ éve ennyi ram), és most (viszonylag) nagy rájuk a kereslet. Illetve ha összehasonlítod, hogy mennyibe is fájna egy teljesen új laptop... szóval igen. Tudják ennyiért adni.


használtan nézném mindenképp. Ha jó a memtest, akkor örök élet +10 év...

2020. nov. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Érdekes dolgokat tudtam meg, köszi a válaszokat. Próbálok szétnézni akkor a használt piacon.
2020. nov. 24. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!