Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Raktatok már össze gépet?...

Raktatok már össze gépet? Hogy kezdtétek el? Ez így jó elképzelés?

Figyelt kérdés

Szükségem lenne egy gépre, de kicsit kevés a pénzem. Ezért gondoltam, hogy félig használt alkatrészekből olcsóbban kihozhatok egy jó gépet.

proci új lenne: i3 10100F-re gondoltam, de lehet hogy amd ryzen 5 2600

alaplap félig használt lenne - Láttam egy eladót HA-n aki újat árul, árukeresőhöz képest olcsóbban - gondolom gari nincs

VGA: használt 1060, ha jó áron találok akkor 6 gb, ha nem akkor 3 gb

vagy Rx 470-480-570-580 körül gondolkodok.

ram: használt 2x8 gb

ssd: m2 126 gb-os van itthon és egy 500 gb 2,5'-ös régi ssd is.


Szóval proci: 32k, mellé alaplap 23, vga 35-40, ram 15 és +15k egy táp.


Kb 120k-ból kijönne egy ilyen gép, közben meg hasonló vagy rosszabb minőségű gépek kompletten nem adnak.



Nagyjából értek csak a gépekhez. 0-ról nem raktam még össze, mert pl táp és alaplap csatlakozásokat nem tudom csak, hogy stimmelnek a pinek.

Ti mikor és hogy kezdtétek az első gép össze rakását?

Szerintetek jó ötlet elkezdeni?



2020. dec. 5. 19:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ennyiert ne eroltesd az nvidia vonalat. Keress valamilyen rx kártyát, lehetőség szerint nagyobb vram kapacitással. Procibol én most személy szerint az Intel fele orientalódnék, az amd el van szállva mint a gerely, használtan sem találsz 2600at 4-50nél olcsobban, ami konkretan a vicc kategoria épp úgy mint az 3600ak 65 ért. Alaplapon és tápon ne spórolj, mind2 kényes és viheti magával a többi hardvert is. Intek igénytelenebb a memoriakra, de azert nem árt figyelni a tamogatottsagra.
2020. dec. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

jaja... ryzen 3600 újban... 90 ezer!! mi a..? PCX-en, iponon. nem normális az amd árazás most. Közben intel ellenfél 10400F: 50 ezer


vissza intel vonalra:

Ha később előrelépést tervezel, akkor ahhoz erős alaplap kell: msi B460 mortar. Vagy msi Z490-a pro. Nyilván ezeknek megvan az ára. De jövőbiztos mindkettő, ami a procit illeti, tudja etetni árammal akár a 10900-at is, meg mindenféle egyéb nyalánkságok vannak rajtuk... Szóval nem tudom javasolni neked, mert borsos az ár. Egy 10100 géphez mindenképp.

De a H410 alaplapba maximum 10400(F), ami ajánlható. (az se igazán) Így gondolkodj a jövőről! Ha innen előrelépnél, akkor érdemes lesz platformváltani majd. Ami nem rossz, mert kihúzol ezzel így akkor 2 évet, és akkor már DDR5 lesz.


Gépépítés:

Prohardver a legnagyobb szakmai fórum. Tele van az oldal cikkekkel, blogokkal, leírásokkal, és segítőkész fórumtársakkal. Ennek az oldalnak a tartozéka a hardverapro felület is amúgy. Nagyon hasznos.

Illetve manapság nagyon jó szerelős-gépépítős tutorial videók vannak youtube-on. magyarul is. hozzászólásokat érdemes olvasni, mert néha hülyeséget csinálnak, aztán felhívják a figyelmet rá az élelmes kommentelők.

2020. dec. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!