Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Olvastam pár hdd-vel kapcsolat...

Olvastam pár hdd-vel kapcsolatos kérdést a múltban. Néhányan írták, hogy ccleanerrel vagy más programmal felül írták a törölt dolgokat, még is visszahozta őket egy recuva vagy deepdigger, ez, hogy lehetséges?

Figyelt kérdés

Ha valami egyszer felül van írva, az már nem visszahozható szoftverekkel elméletileg. De akkor akik ezeket írták, hogy tudták visszahozni? Mert ez elméletileg lehetetlen de lehet buta vagyok, ezért kérdezem.


A válaszokat köszönöm előre.



2021. jan. 3. 15:32
 1/9 A kérdező kommentje:
Vagy lehet nem jól használták a felül író programokat vagy mi?
2021. jan. 3. 15:33
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Lehet nem rendesen volt felülírva és akkor az adat egy része visszamenthető. DiskWipe-pal egy 7 szekciós felülírás után már valszeg nem hoznak vissza semmit :D
2021. jan. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én ccleaner wipe-t használtam rendesen 100% lemenve, szóval fix, hogy lefutott a program, meg újra telepítettem mielőtt eladtam a hdd-m. Szerinted az elég lehetett?
2021. jan. 3. 17:05
 4/9 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs. Életemben nem használtam még ccleanert. Az esetek nagyon nagy többségében azért nem tudják hogyan kell adatot visszamenteni..


Meg is mutatta mit hozott vissza?

2021. jan. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

"elméletileg lehetetlen"

Dehogy lehetetlen! Csak nem olyan szoftverekkel, amiket ingyen egy átlagember letölthet.

Mondok egy szemléletes példát: írsz valamit ceruzával. Kiradírozod, és a helyére írsz valami mást. Vissza lehet nyerni, hogy mi volt először odaírva? Ha szerencséd van, és ügyes vagy, akkor igen. Ugyanis a radír nem tüntet el teljesen minden nyomot. Ugyanígy ha felülírsz valamit, akkor a felülírt felület mágnesességének apró eltéréseiből lehet rá következtetni, hogy milyen adat volt ott előtte. Ezért szokták véletlenszerű adatokkal felülírni, és nem csak egyszer, hanem legalább 5-10-szer, hogy már a felülírások nagyobb eltéréseket okozzanak, mint az eredeti adat.

De még így is megfelelő eszközökkel lehet, hogy visszahozható. Ugyanis a fej idővel - és a használattal - kissé elmozdulhat. No, nem annyira, hogy az a működésben problémát okozzon... itt embertelenül kis mértékre kell gondolni. Viszont egy ezerszer precízebben pozícionálható olvasófej képes lenne kiolvasni az adatsávok pereméről a mágneses értékeket, így ha szerencséjük van, akkor visszanyerhető az adat. Persze, ehhez olyan eszközök kellenek, amik csak a titkosszolgálatoknak, meg a Kürt Kft.-nek vannak, de nem véletlen, hogy az érzékeny adatokat tároló vinyókat nem egyszerűen csak felülírják, hanem sokszor felülírják, majd hagyják pihenni pár napot, és ismét felülírják.

2021. jan. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%

Én is sokmindent olvastam már az interneten..!

Volt aki feltalálta az örökmozgót (és videót is publikált róla), van aki átment a tömör falon, van aki látott Unicornis-t, sőt van aki mostanában látta Elvis-t az utcán sétálni...


Egy lassú formázás töröl mindent.

A külső progik lehet hogy törlik a szabad helyet, de mivel a kis fileok (<4k) az ntfs mft-ben tárolódnak ezért nem bántják őket. Ez a trükkje.

2021. jan. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt a "HxD" hex editor-t letöltöd, majd futtatod rendszergazdai módban.

(Jobb egérgomb > futtatás rendszergazdai módban)

Majd az 'Eszközök' -> lemezmeghajtók.. résznél kiválasztod azt a 'fizikai' meghajtót, amit törölni akarsz.

(Például: Merevlemezes meghajtó 2.)

Ha normális program tényleg letörölte az egészet, akkor csak nullákat kellene látnod. (Vagy a törlő program nevét a végtelenségig.)

2021. jan. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nekem a recuva megtalalta a torolt fajlokat (amiket kerestem) de nagyon kis reszet tudta visszaàllitani. Kerdesem hogy egy fizetos adat helyreallito tobbre kepes?
2021. ápr. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!