Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A laptopszervizekben milyen...

A laptopszervizekben milyen minőségű pasztát használnak úgy általában? Másik kérdés: a laptoptisztítás és újrapasztázás beletartozik a garanciába? A laptop: asus tuf fx505du r7 3750h + 1660ti

Figyelt kérdés
Amikor vettem (8 hónapja) a cpu 85fok volt 3.7 ghz-en, most 91fok 3.2 ghz-en, szóval ráfér a pasztázás

2021. jan. 17. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs rossz minőségű paszta. Egy olcsó MX-2 is egész jót hoz, de valószínűbb, hogy MX-4/kryonaut kategóriát használnak. (Tudod, nekik olcsó... áfa-t visszaigénylik, nagykeráron szerzik be, akár nagy kiszerelést. Nincs értelme a xart venniük. Vagy ha gari, akkor előírás szerintit használnak.)


Nem garanciális javítás a takarítás-újrapasztázás. Szóval sűrített levegővel tudsz bűvészkedni. Meg ilyen miatt nincs értelme hetekre megválnod a gépedtől.


Viszont az engem is érdekelne, hogy hol húzzák meg a határt a garanciánál. Mert szétszedni-bővíteni elvileg lehet, csak esetleges beküldésnél vissza kell állítani az eredeti hardverállapotot. De hogy egy pasztázást is lehet-e? Nem tudom követni. Tök jó lenne, ha erről egyértelműen rendelkeznének a gyártók.


...mert amúgy a folyékony fém az ideális ezeknél a laptopoknál. Csak ugye az elvitathatatlan előnyei mellett figyelni kell a hátrányaira is! Vezeti az áramot, tehát illetéktelen helyen zárlatot tud okozni. Vagy alumíniumot éppen elkorrodálja, csak rézen jó. Profin kell bánni vele.

2021. jan. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Már ramot cseréltem a gépben 1*8 ->2*8 az nem jár garvesztéssel, a laptopban lévő alap paszta amúgy tapasztalatom, meg videók alapján 5fokkal magasabb hőmérsékletet eredményez újonnan is mint a MX-4 és társai, szóval ha asus szervízben is ugyan ezt a gyári pasztát használják, akkor inkább elviszem független szervizbe, ezek szerint gyorsabb, jobb, még talán olcsóbb is

De lehet én pasztázom újra, aztán megpróbálom visszaragasztani a garancia matricát, már garvesztett régi laptopot pasztáztam újra

Maga a hűtőrendszer réz, mennyire folyékony az a fém hűtőpaszta, megéri kockáztatni?

2021. jan. 17. 23:51
 3/4 A kérdező kommentje:
Sűrített levegőnk nincs, pumpával szoktam megoldani, nem olyan hatékony mint a sűrített, de jobb mint a semmi
2021. jan. 17. 23:53
 4/4 anonim ***** válasza:

folyékony fém: kockáztatni nem éri meg. ezt pontosan kell csinálni, kockázat nélkül. olvass utána! ha már úgy érzed, hogy nincs kozkázat neked, akkor mehet.


Külső szerviznek akkor nem igazán van értelme neked. meg tudod csinálni a pasztázást. folyékony fémezést bízhatod profira akkor, csak tényleg legyenek róla jó véleménnyel a neten

2021. jan. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!