Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Rog Strix vagy Tuf?

Rog Strix vagy Tuf?

Figyelt kérdés

Laptop vásárlás előtt állok, 400ezer körül néztem.

Leszűkítettem az Asus Rog Strix és Tuf szériákra. Mindkettőt kb ugyanazzal a konfigurációval (10th gen. I7, 1660ti gddr6 6gb, 8gb amit később bővítek)


Melyiket érdemesebb választani?


Játékra, tanulásra, plc programozásra használnám.



2021. jan. 28. 21:51
A kérdező szavazást indított:
Rog Strix széria
Tuf széria
12 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
Elvileg a rog lenne a jobb, de ez több dologtól is függ. keress teszteket összehasonlítható infókkal. főleg a hűtésre tekintettel.
2021. jan. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Asztali gép egészen véletlenül nem opció?

A "gamer laptop" egyszerűen nem egy jó konstrukció.

Általában a Rog Strix jobb, de tényleg nézz teszteket.

Illetve esetleg nézd meg más gyártók laptopjait is, ebben a kategóriában nem is a specifikáció, hanem a hűtés a fontos.

Meg esetleg keresgélj AMD processzoros laptopokat is, azoknak az újabb gyártástechnológia miatt elvileg kevesebbet kéne fogyasztaniuk meg kevésbé kéne melegedniük (teljesítményben hasonlóak vagy picit jobbak az Intelnél).

2021. jan. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Persze, egy asztali pc sokkal jobb, de nekem a suli meg a munka miatt is kell a hordozhatóság.

Nem is a gamer funkció a fő, hanem cpu és ram a programozás miatt, de ha már veszek egy combosabb laptopot, akkor tudjak már rajta játszani is (Doom, CP2077..egyebek).


Néztem amd-t is, de ebben az árkategóriában a 4.ik gen R7 gyengébben teljesít, mint a 10.gen I7.

2021. jan. 28. 23:31
 4/6 A kérdező kommentje:

Előző kommentem kiegészítés:


Több helyen is néztem cpu benchmarkot. Általában az I7-10750 és 870 -et hasonlítottam a Ryzen7-4800H-val. Többé kevésbé mind az előbbit mondta jobbnak.

2021. jan. 28. 23:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen oldalakat néztél, nálam az összes benchmark vagy ugyanolyannak írja a kettőt, vagy hangyapénisznyivel jobbnak a Ryzent. De ez olyan szintű különbség, hogy nem fogod észrevenni.

Fogyasztásban és hőtermelésben viszont sokkal "hatékonyabb" a Ryzen, és ez egy laptopnál nem elhanyagolható.

2021. jan. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Arra figyelj, hogy az intel nem biztos, hogy tudja tartani magát, melegszik, visszaveheti az órajelet. Míg az AMD ebben jó. De tesztek megmutatják.
2021. jan. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!