Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopomon szeretnék csinálni...

Laptopomon szeretnék csinálni egy HDD-ről SSD-re váltást valamint 4gb RAM-ról 8GB-re váltást. Mikre kell ilyenkor figyelni? Windows újrainstallálásánál kell csinálni valami trükköset vagy a digital license megoldja a dolgot?

Figyelt kérdés

ASUS X540L modellről van szó, szerencsére az összes fent említett művelet elvégezhető rajta viszonylag könnyedén. Nem csináltam még ilyet, ezért nem tudom, hogy a Windows újrarakása hogyan történik ilyenkor. Bolti a laptop, oprendszer alapból rajta volt licensz és minden egyébbel együtt. Minden számomra fontos dolgot kitettem egy külső HDD-re, a RAM-ot és SSD-t már megrendeltem. Esetleg van még valami amit meg kell csinálni a cserék előtt?


Valamint a memória cserénél csupán annyi a dolgom hogy régi ki, új be, vagy van valami amit el kell végezni utána már a bekapcsolt laptopon?


Köszönöm a segítséget előre is!



2021. febr. 10. 01:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Memóriát alapból fel kell, hogy ismerje.

Nem tudom olyat szeretnél -e, hogy pl. újratelepítés helyett Macrium Reflect vagy hasonló programmal átklónozni a rendszert SSD-re, bár ez adott esetben bonyodalmakba ütközhet, ha nincs másik gép, vagy nem tudod/akarod külső házba tenni a SSD-t. Elvileg a partíció-alignálásra is figyel ez a progi. Bár lehet, hogy időnként jobb újratelepíteni a rendszert.

Tudomásom szerint a Windows újra fog aktiválódni, mert fel fogja ismerni, hogy milyen kóddal lett telepítve a gépre, de ha gondolod telepítéskor be is írhatod neki a kódot.

2021. febr. 10. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Na itt kitöröltem egy nagyobb részt... Nagyon kényes a memóriakérdés ennél a gépnél. Nagyon sok változata van.

Tudni kéne, hogy neked melyik van pontosan. Nem mindegy, hogy DDR3, DDR3L, DDR4, LPDDR4 stb...

Meg a másik, hogy forrasztva van és üres a slot? Vagy nincs forrasztott memória és a slotban már van a 4gb modul?


Igazán jól megvariálták asus-ék ezt a modellt...

[link]


---

SSD-nél el kell döntened, hogy a HDD helyére szeretnéd rakni, vagy egy beépítőkerettel az ODD helyére. Szóval választhatsz, hogy a hdd-től szabadulsz meg, vagy a dvd olvasótól (amúgy mindegyikhez lehet venni külső tokot, és úgy is lehet használni).

Beépítőkeretből én gembirdet láttam a legolcsóbbnak eddig mindig. A magassága számít. Újabb laptopokban a vékonyabb 9mm a szokványos, de le kell mérni...


Szereléshez nagy segítség a youtube. Pl:

[link]

2021. febr. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Windows telepítés:

a). Ha a kulcs a Biosban van, és nem módosított telepítőt használsz, kérdés nélkül uyanazt a verziót fogja feltelepíteni.

b). Ha ugyanazt a Windows verziót telepíted, akkor simán beaktíválja újra. Telepítésnél a "Nincs kulcsom..." opciót válaszd.


Aktíválás:

Minkét esetben aktíválódik a Windows, amint először az internetre kapcsolódsz.

2021. febr. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!