Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez az elképzelés előfordulhat?

Ez az elképzelés előfordulhat?

Figyelt kérdés
A lényeg hogy haveromtól kaptap egy alaplapot amit kipróbáltam. Adott mellé egy 1x4gb ddr3 a 2. Foglalatba. ramot amit beletettem de nem i dult vele mivel a lap nem támogatta. Így ideadta amivel használta annó a gépet 2x4gb ddr3 volt az is de az egyik foglalat nem működik. Mivel az alaplapon csak 2 volt nekem lehet azért nem működik mivel előtte egy másik gyártmányú de azonos ddr3 volt benne?

2021. márc. 4. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Ha a lap DDR3-as és mindkét memória DDR3-as ami benne volt, akkor fizikailag nem valószínű, hogy a "más típus" miatt megsérült volna.


Ha nem ment tönkre más behatástól, akkor elképzelhető az is, hogy más slotba várja a második memóriát, nem? Általában a leírásukban benne van, hogy milyen sorrendben kell feltölteni a slotokat.

2021. márc. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az alaplapon 2 slot van ha beleteszem mindkettőbe nem indul de ha csak az 1. Be teszem akkor indul. A nem támogatott ramot meg alapból csak 2es slotba volt benne.
2021. márc. 4. 22:00
 3/4 anonim ***** válasza:
73%
Így már értem. Akkor van rá esély, hogy megsérült a 2. foglalat valamitől. Esetleg bios újraindítással próbálkoztatok? Hátha segít.
2021. márc. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A bios reset úgy tűnik segített. Legalábbis most csak biosig teszteltem. Köszönöm, ment a zöld
2021. márc. 4. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!