Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tápegység vagy videókártya hiba?

Tápegység vagy videókártya hiba?

Figyelt kérdés

A probléma az lenne, hogy ma használat közben egyszer csak leállt a gép és nem tudtam sehogy sem vissza kapcsolni. Végül minden kihúztam a tápegységből és így elindult, aztán a merevlemezt is rádugtam, még így is bekapcsolt. Viszont amikor a videokártyát is vissza dugtam akkor ismét nem történt semmi. Aztán kicseréltem a régi videokártyára azzal pedig működött rendesen minden.

Az újabb videokártya 4 éves RX 460 aminek a tápigénye 350W. A régi videokártya és a tápegység nagyjából 10 évesek de nem tudom a pontos típusokat. A táp 400W-os a videokártya szerintem 200-250W.



2021. márc. 21. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Az újabb videokártya 4 éves RX 460 aminek a tápigénye 350W."

Nem.

Az RX 460 egy belépő szintű kártya, alapkiépítésben nincsen rajta külön PCI Express tápbemenet

[link]

így a maximum elvi tápfelvétele a PCI Express aljzatról, a 12 V-os ágon 75 W, a 3,3 V-os ágon 9,9 W:

[link]


Ha esetleg valami extrém túlhajtott kártyáról lenne szó,

[link]

aminek egy külön 6 tűs PCI Express tápdugója van, a tápfelvétel a 12 V-os ágon is elvileg maximum 75 W-tal növekedhetne.


De a gyakorlatban ez persze sokkal kevesebb.


"A régi videokártya és a tápegység nagyjából 10 évesek de nem tudom a pontos típusokat."

Jó lenne tudni, mert hiába 400 W-os terhelhetőségű a táp, ha valami vacak ajtótámasz-szökevény. Az oldalára rá kellene írva lennie.

2021. márc. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A rx460-nak lófax igénye sincs. Ez a 350w egy buta túlzás (egyrész a teljes gépre értik, másrészt gagyi kínai tápokra méretezik, hogy a hülyéknél se legyen gond). Van rajta egyáltalán tápcsatlakozó?

Lényeg a lényeg: 250W-os táp is vinne egy ilyen gépet.


Amúgy valszeg egy alkatrész bekakkantott a vga-n, emiatt zárlat van a kártyán, emiatt a táp lelövi a gépet. Rossz esetben ez az alkatrész maga a GPU. Jobb esetben csak egy kondi vagy mosfet. Ezt a kártyát viszont nem érdemes javíttatni. Túl olcsó ahhoz. Totálkáros... 5 ezret így is érhet. Add el hibásként hardveraprón!

2021. márc. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 sajnos kb semmit nem lehet már ezekről leolvasni, legalábbis én nem látok rajta semmit.

1,2# biztos igazatok van a fogyasztással kapcsolatban, én nem értek hozzá, csak neten olvastam ilyet

Összességében pedig akkor jól értem hogy elvileg videokártya csere éri meg jobban, mint ennek a javíttatása?

2021. márc. 21. 15:47
 4/5 MGéza ***** válasza:

A neten olvastad. A 350W a gyártói ajánlás, amelyet egy feltételezett teljes konfiguráció figyelembevételével szoktak megadni. RX 460 valós fogyasztása túlhajtva sem éri el a 100W-t.

Tápegység micsoda, típus, gyártó? Szerezz kölcsönbe egy másikat, ha azzal is leáll akkor kártya, ha nem akkor tápegység.

Régi kártya mi volt?

2021. márc. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Geforce 9500GT 1gb a régi videokártya. Ezzel megy minden jól.
2021. márc. 21. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!