Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Függőleges csíkok a monitoron,...

Függőleges csíkok a monitoron, valamiféle VGA probléma, vagy Monitor probléma lehet? Többi lent!

Figyelt kérdés
Adott egy AOC 24G2U monitor, amit pár hónapja vettem.. Néhány hete megjelent rajta pár halott pixel, de figyelnen kívül hagytam, nem zavaró a helyük.. Tegnap este szokásosan használtam mikor a kép hirtelen elkezdett villogni, és minden ami látható a képernyőn, egy csíkot húz felfelé. Újraindítottam a monitort, a képernyő háromnegyed része teljesen fekete, felül nagyon halványan látni ha mozgatom az egeret. Lefrissítettem minden drivert, vártam vele egy éjszakát, hátha valami csoda folytán megjavul. Ma reggel bekapcsoltam, de ugyan az, be van fagyva az egész, csíkos, és csak felül mozog az egér. Ez mind DisplayPort kábelen keresztül volt 1080p 144hz en. Most átdugtam HDMI-re, és hogyha 1080p 60hz re állítom, a monitor használható, de a csíkozás megmaradt, ha viszont 120hz re állítom, ami a hdmi legmagasabbja, akkor ugyan úgy csak fent müködik. Tudom elég bonyolultan sikerült megfogalmaznom ezt a problémát, de remélem valaki tud segíteni, azt előre is megköszönném. Legalább azt megtudnám, hogy egy új monitort kell vennem vagy egy új videókártyát. Én a monitorra gyanakszom, mivel alapból van egy másik is és az teljesen jól működik :/

2021. márc. 26. 14:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha a másik monitor jól működik akkor az nem vga hiba.


Esetleg be tudod dugni a jó monitort abba a portba ahol a másik csíkoz?

Ha a jó monitor is elkezdi akkor VGA hiba. Ha nem akkor a monitor.

2021. márc. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!