Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tápegységet fel lehet tuningol...

Tápegységet fel lehet tuningolni hogy biztonságos legyen?

Figyelt kérdés

Ha pl van egy olcsó tápegység pl egy codegen és társai stb vagy approx hkc meg amit tudtok.

Ezekkel meg lehet elméletben csinálni hogy megveszem és otthon feljavítom azokkal a dolgokkal amik egy biztonságos tápban vannak amik nem nyírják ki a gépet? És a kondikat is leforrasztani és jó minőségűt tenni rá?


Főbb kérdések:


-Elméletben lehetséges megcsinálni?

-Anyagilag megérné a megvásárolt alkatrésszel együtt?


2021. ápr. 8. 19:51
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A kérdés csak a tápegységre vonatkozik, azt én is tudom hogy lehet elé szünetmentest tenni stb akkor is biztonságosabb lesz az áramingadozások felől, de a kérdés csak a tápegységre vonatkozik.
2021. ápr. 8. 19:53
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Jaja, a skodát is lehet tuningolni, meg a ladát is, de mégsem lesz belőle olyan autó amivel közlekedni szeretnél.


Elméletben meg lehet csinálni, annyi a titka, hogy építeni kell egy jó tápegységet. Szrból meg nem lehet várat építeni. Vegyél egy normálisat, főleg mivel nyilvávalóan egyáltalán nem értesz a dologhoz.

2021. ápr. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

"-Elméletben lehetséges megcsinálni?"


Valamilyen szinten lehet lehetne javítani rajta, ha megfelelő elektronikai ismeretekkel és eszközökkel rendelkezel, de gondolom ez nincs így. Olyan minőséget pedig soha nem fogsz tudni elérni, mint egy GOLD vagy Platina tápegységnél. Sőt megközelíteni sem fogod tudni. Tudod szarból nem lehet várat építeni.



"-Anyagilag megérné a megvásárolt alkatrésszel együtt?"


Nem, mert valószínűleg csak tönkre tennéd a tápegységet és nem hiszem, hogy biztonságosra meg lehetne csinálni otthon házilag. Ha össze vissza cserélgetsz rajta ezt azt.

2021. ápr. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Először egy sokkal hosszabb magyarázatot írtam a kérdéshez de aztán inkább rövidítettem rajta. Lehet kár volt..mindenesetre az benne volt egyenlőre nem értek hozzá és a kérdésem elméleti.


Nem anyagi oka van annak hogy a kérdést feltettem, nem nyerészkedni akarok ezen, nem kenyérre kell.

120 ezer forintos tápot is tudnák azonnal venni ha erre lenne szükségem.

Érdekel a téma, szeretném valamivel lefoglalni magam ami talán hasznos is.

Ezért kérdezem.


"Elméletben meg lehet csinálni, annyi a titka, hogy építeni kell egy jó tápegységet"


Ez így eddig tiszta. Melyek azok a kulcsfontosságú alkatrészek amiktől biztonságos egy tápegység? Nem nagyobb teljesítményt szeretnék elérni hanem azt hogy tudja megfelelően tartani a feszültséget terhelés alatt.

Ne öljön meg semmit a gépben ha meghalna.

2021. ápr. 8. 20:17
 5/12 A kérdező kommentje:

"Nem, mert valószínűleg csak tönkre tennéd a tápegységet és nem hiszem, hogy biztonságosra meg lehetne csinálni otthon házilag. Ha össze vissza cserélgetsz rajta ezt azt."


Nem ezt azt akarok cserélni..nyilván nem tettem volna fel a kérdést ha ezen az értelmi szinten lennék.

2021. ápr. 8. 20:19
 6/12 A kérdező kommentje:

"Olyan minőséget pedig soha nem fogsz tudni elérni, mint egy GOLD vagy Platina tápegységnél. Sőt megközelíteni sem fogod tudni. Tudod szarból nem lehet várat építeni."


Már megint nem értem ki beszélt itt GOLD vagy Platina tápegységről?

Nyilván nem ez a cél.

2021. ápr. 8. 20:21
 7/12 Szirty ***** válasza:
100%

Van néhány (elvi) lehetőség annak megvalósítására amit akarsz.


Megteheted, hogy a tápegységben kicseréled az alkatrészeket olyanokra amik minősége jobb, de villamos paraméterei megfelelőek. Ezzel az élettartamát megnövelheted, csökkentheted a meghibásodás valószínűségét.

Ha a működése bizonytalan, nem rendelkezik megfelelő védelemmel stb azon ez nem fog változtatni mert ahhoz a tápegység kapcsolását kellene módosítani, nem csak az alkatrészeket cserélni.

Egy kész áramkör utólagos módosítása meg hamar fut mókolásba, gányolásba. (A NYÁK-on itt-ott átvágod a vezetősávot, vezeték átkötéseket meg pótlólagos alkatrészeket forrasztgatsz rá, stb)


Megteheted hogy védő áramkört építesz hozzá és azt a tápegység és az alaplap (ill a többi fogyasztó) közé kötöd be.

Ezzel megelőzheted azt hogy a táp tönkretegyen a gépben valamit de ettől maga a tápegység sem üzembiztosabb nem lesz, se stabilabb.


Az igazi eredményt hozó megoldás az ha az összes silány alkatrészt kidobod és jobb minőségű kapcsolást építesz jobb minőségű alkatrészekből.

De ez már nem a meglévő táp átalakítása, hanem egy új (másik) elkészítése.


Ha az elektronika érdekel, akkor egy tanács a részemről:

NE 230V-os kapcsoló üzemű tápegységen keresztül kezdj el ismerkedni az elektronikával!

Azon kívül hogy veszélyes lehet, sok sikerélménnyel sem kecsegtet.


Minden szempontból felejtős ez a project szerintem.

2021. ápr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Alex Fly ***** válasza:
100%

Persze. Áttervezed az áramkört, legyárt(at)od a NYÁKot, beszerzed a megfelelő alakatrészeket, összerakod és kicseréled a tápegységben eredetileg megtalálhatóval.

De hogy megéri-e? Hát ebben az esetben teljesen felesleges a táppal szórakozni, haamúgy is sajátot építesz...

2021. ápr. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm ez nagyon hasznos válasz volt. Tehát ez a védő áramkör a jobb tápokban alapból benne van? Így utólag már csak nagy mókolással lehetne belerakni aminek semmi értelme mert utána pont attól lenne megbízhatatlan? Na és mennyire nehéz saját tápegységet építeni? Vannak erre előre elkészült kapcsolási rajzok hogy miképpen kellene pontosan megcsinálni?


Ha nem ezzel akkor mivel érdemes kezdeni szerinted?

2021. ápr. 8. 21:15
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia.

Én az arduinot tudnám javasolni. Bonyolultnak tűnhet de nem az. Nézz utána. Privátban megkereshetsz ha lenne kérdésed.

2021. ápr. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!