Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért fagy le a gépem terhelés...

Miért fagy le a gépem terhelés alatt?

Figyelt kérdés
Pár hete kezdte eszt csinálni amikor frissítettem a videókártyám driverét (rx 5700), mert egyszer csak játék közben kék halált kaptam. A kék halál viszonylag megszokott jelenség, de kkor csak frissítem a drivert és megjavul. De az ezúttali frissítés után 5-30 percenként játék közben csak úgy hallok egy rövid csettenő hangot miután se kép se hang és utánna ujraindul a gép. Csak az benne az érdekes hogy csak terhelés alatt csinálja. Mit tehetnék? Szerintem vagy a grafikus driverekkel vagy a tápegységgel lehet a gond, mit gondoltok hogy tudnám megoldani?

2021. jún. 16. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:

A kékhalál 90%ban a ramhoz köthető, ha elfogy a memória crashel a gép.


Próbáld meg letölteni az eggyel régebbi vga drivert, de ha úgy sem szűnik meg a probléma, valószínűleg a kevés ram a hiba forrása.

2021. jún. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jók a tippeid, vagy rossz a driver, vagy a tápegységgel lehet gond.

Mi a tápod pontos neve/típusa?

2021. jún. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
thermaltake smart rgb 80+ 500w
2021. jún. 16. 15:28
 4/7 anonim ***** válasza:

Elég valószínű hogy amiatt lesz, én biztos hogy lecserélném azt a tápot.

Seasonic Core/Focus Plus, be quiet! Pure/Straight Power, Bitfenix Formula Gold, FSP Hydro tápok vannak 20-30 ezer ft körül, ezalatt szerintem nem érdemes venni.

2021. jún. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én első körben megnézném az eseménynaplóban, hogy mi váltotta ki a kék halált.
2021. jún. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
3 nap tesztelés után rájöttem ha a windows-on belül energiatakarékos módba rakom a gépet és leveszem a gépház oldalát akkor nem indul újra. Valószínűleg túlmelegedett de nem vagyok benne bisztos minden esetre nem tesztelem tovább mert többször is több órányi mentéseim vesztek el.
2021. jún. 18. 13:02
 7/7 anonim ***** válasza:

Start > keresés > eseménynapló azon belül Windows Naplók > rendszer


Itt meg tudod nézni mikor és miért volt kékhalálod és újraindulásod.

Innen le tudod tölteni a HWinfo64 nevő ingyenes programot, amivel meg tudod nézni az aktuális hőfokokat és itt kiderül, ha túlmelegedés okozta az újraindulást:

[link]

2021. jún. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!