Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van ennyi különbsaég az...

Miért van ennyi különbsaég az Intel (10. gen) processzorai között, egy 8 magos 3x annyiba kerül, mint egy sima 4 magos és teljesítményben meg kb. 10-15%-ot mutat, miért vannak ennyire elfajulva az árak ár-érték arányban???

Figyelt kérdés
2021. júl. 11. 04:34
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Szinte azt látom tesztekben, hogy egy most 30 ezres i3 10100F CPU és egy 100 ezres i7 10700KF CPU között max 10, legvégső esetben 15% különbség van teljesítményben. Mitől ennyire elfajultak ezek az árak? Nem ár-értékarány lenne a mérvadó? Hogy van ez?
2021. júl. 11. 04:48
 2/13 anonim ***** válasza:

Az árképzés nem egyszerű dolog, amit én kiragadnék belőle az a gyártás nehézsége, nagyon mesélősre fogva:

Mint egy nagy kerek piskótalap vagy gofri, sok kicsi "négyzetből" áll össze az a köralakű lap amiből a tényleges procikat levágják(Googlitz a CPU wafert). A gyártás nem tökéletes, ezért nehezebb olyan négyzetet találni, amiben minden alrész, legyen most 8 a max, tökéletes. Azért írtam tökéletest, mert ugyan lehet működik mindegyik alrész, de nem tudják stabila hozni azt a órajel/feszültség párost amit megcéloztak, ezért levágják vagy kikapcsolják ezeket a selejt részeket és azokból a négyzetekből csak 4 magos lesz.


Mindez persze nem indokolja magában a 3x árat, legalábbis ilyen kicsi magszámnál, 24-48 mag esetén lenne igazán fontos. Már ha nem ragasztóznak össze több alrészt, mint az AMD, hanem továbbra is egy négyzetből akarják megváltani a világot.

2021. júl. 11. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A teljesítményre nem térnék ki bővebben, felhasználás függő, de nézd meg a többmagos - multi score teljesítményét a kettőnek mondjuk itt: [link]
2021. júl. 11. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Megnéztem, de alkalmazásokban mégsem látni a növekedést? Így nem éri meg a drágább processzor semmiképp. Pénzkidobás az egész, ha nem látszik 3D-s alkalmazásokban a végeredmény.
2021. júl. 11. 05:32
 5/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#4 mikben? Jatekokban? Milyen novekedest?

azert jovel tobbet nyujt fizikai kulonbsegnek megfeleloen


atlagban persze lehet alig hoz minimalisan tobb fps t (AVG) de ez miert szamit? Minimum fps eket is osszehasonlitottad?


es ha munkara hasznalnad?

szerinted azert koltenek rengeteggel tobbet ra akik dolgoznak procival hogy 5-10% pluszt nyerjenek?

pl egs munka folyamat 100perc i7 el akkor 110perc i3 al?

mert joval tobb

de ha ez eletszeru lenne (amj persze nincs igy!) es jobb nem lenne akkor is megerne a minimalis tobblet, mivel orajel piszkalassal ha ez valos ertek lenne ugysem lehetne annyit rafaragni hogy megerje, eppen ekkor nem es szinten ugyanugy piszkalhato az erosebb is

a valos ertekek tekinteteben is igaz ez vagyis egy i3 at nem tudsz 7-8GHz re huzni de meg 6ra se ugy hogy megerje

mellesleg ha nem lenne "fizikai" korlat (szorzozar)

2021. júl. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én csak játékok közben néztem, mivel nem munkkára használnám, ebben az esetben nem éri meg nagyobbat venni jól sejtem? Még nincs az a korszak ahol 8 mag 16 szál kéne, elég a 4/8 meg lassan a 6/12. Tehát játékokra nem éri meg 100 ezres procit venni + 30 ezres hűtőt, hogy le is hűtse valami? Ebből már egy jobb videókártya is kijön.
2021. júl. 11. 12:39
 7/13 anonim ***** válasza:

4 mag 4 szál már két éve is kevés volt pár játékban, én már négy éve is 6 mag 12 szálasat vettem. Régebbi gépemnél mindent be kellett zárnom, hogy ne szaggason a játék, most van tartalék, mehetnek a játékélményt segítő progik a háttérben vagy egy másik játék is.

Ha multis AAA játékokkal tolod, akkor nem ajánlom a 4 mag 8 szálat, hiszen procit legalább 3-5 évre vesz az ember, ott az középút, a 6 magos.

Itt egy tavalyi videó a témában, a minimum fps-t nézd meg ezeknél a játékoknál.

[link]

2021. júl. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hasonlítsd össze őket erős videokártyával is.
2021. júl. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hogy lenne már mindegy? Egy erősebb VGA-t ki sem tudna hajtani egy i3-as proci rendesen. A AAA játékoknak a CPU igénye is egyre magasabb. Nézz meg egy Resident Evil Village-et,vagy Red Dead Redemption. A mai játék konzolokba se véletlenül raknak már 8 mag 16 szálas procikat.:)


Nyilván nem túl komolyan foglakozhattál eddig gameléssel, mert máskülönben ilyen kérdés meg se fogalmazódott volna benned.

2021. júl. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én látok erősebb VGA-nál is több FPS-t játékokban, kb. 10%-ot gyorsulást látok olyan procinál ami a 4x-ese árban a 4/8-ashoz képest.
2021. júl. 15. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!