Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplap vagy táp hiba, indítás...

Alaplap vagy táp hiba, indításnál shutdownol a gép?

Figyelt kérdés
Asus tuf z390m pro alaplap, ha a 8pines cpu tápcsatit rádugom fél másodperccel indítás után leáll a gép. Ramot, mindent kiszedtem, portalanít, visszarak, egyesével, de csak akkor volt gond ha a proci tápcsatija be van dugva. (ha nincs rajta nem ad képet a gép) Rámértem a kábelre 12voltot ad ahol szükséges (kapocs felőli soron), kábelt is cseréltem, illetve 2db processzor csatlakozási hely van a tápon mindkettővel fent áll a probléma(evga 750gw félmoduláris táp, ~3 éves) A lap 6 hónapos. Vga nincs benne, i7 9700k van a lapon. Ram 4x8gb gskill ageis 3000mhz, ssd samu 970 m2 250gb. Ramoknak nincs baja, másik lapon teszteltem. Most egyáltalán nem indul, előtte 1 hónappal volt hogy nem indult, szétkaptam, kiporoltam és mintha semmi se lenne, de tegnap óta nem tudom életre kelteni.

2021. aug. 11. 19:40
 1/2 CspCsj ***** válasza:

Alaplapi CMOS törlés volt?


Esetleg a házból kivett alaplap + processzor (hűtővel) + memória + táp, csak így egyedül elindul?

2021. aug. 14. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A lapot kivettem, csak procival indítva is ugynaezt csinálja.
2021. aug. 14. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!