Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mire jó és mire nem egy...

Mire jó és mire nem egy érintőképernyős laptop?

Figyelt kérdés

Vakon gépelek és sose használtam még érintőképernyős laptopot (csak érintőképernyős mobiltelót). Jó ideje egeret sem használok, csak a tapipadot.

Milyen típusú tevékenységeknél lehet hasznos, és mikor fölösleges kiadás érintőképernyőset választani laptopból?



2021. aug. 23. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Borzasztó érzés ezeken gépelni, pláne ha mondjuk használtál már régebbi ThinkPad-et, vagy mechanikus klaviatúrát. Meg úgy általában sincs sok haszna, kivéve ha elég jó ahhoz, hogy szerkesztési, képalkotási feladatokra használd.


Mondom ezt egy ilyen gép tulajaként.

2021. aug. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyetem, mérnökszakokra ahol kell ábrákat készíteni a dokumentumok mellett.

Meg úgy általában egy építészmérnöknek később simán jó hogy nem kell magával hurcolni egy digitális táblát is, kvázi két eszközt lehet vele kiváltani egyszerre.

Szóval vannak életszerű dolgok, ahol rajzolgatni kell de mégsem olyan magas szinten mint egy grafikusnak vagy élesben tervezéskor, hanem mondjuk egy vázlat vagy egy egyszerűbb rajz készítésekor bőven elegendő egy érintőképernyős notebook.


Nyilván egy digitális tábla jobb eszköz ezekre a feladatokra, de ahol számít hogy mennyit cipel az ember ott nem biztos hogy előnyös.

2021. aug. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát például görgetni sokkal jobb az érintőképernyőn mint tapipadon két ujjal szöszmötölni. Természetesen nem gépelésre találták ki. De emellett bármilyen gombot kell megnyomj, akár csak program indítása, bezárása, az a képernyőn azonnal hisz rögtön odaböksz, míg tapipaddal oda kell állj a kurzorral (ez már több csúsztatás is lehet a tapipadon ha a képernyő másik sarkába kell állnod) majd klikkelni. Ezekkel fel lehet gyorsítani a géphasználatot, gépelni persze billentyűzeten gépelsz, de miért ne tennéd mikor ott van, tapipadot meg maximum precíz vagy kis mozgásokra használod.
2021. aug. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Ha teljesen hatra tudod hajtani a kijelzőt akkor tudsz belőle csinálni egy "tabletet" (így terepen relativ könnyű használni) de még úgy is max tervrajzok, kapcsolási rajzokban scrollozni, zoomolni stb.

én gyakorlati hasznát nem nagyon látom kb pdf ben szoktam lapozni vele és ennyi

2021. aug. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én évek óta Windows-os tabletet használok, teljesen jó. Az asztali alkalmazások mobil megfelelői sokkal gyengébbek. Szóval ha hátra lehet hajtani, és nem nehéz kézben tartani, használhatod tabletként. Egyébként sok értelme nem lenne szerintem.
2021. aug. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A munkahelyi laptopom érintőkijelzős (Windows 10-zel). Ha valamiért nincs dokkolón, hanem például az ölemben van, akkor szeretem használni, megvagyok touchpad-del is, de kényelmesebb a kijelzőn "egerészni". Amikor a dokkolón van, akkor maga a laptop a harmadik kijelző, amin az Outlook és a Teams van és előfordul, hogy nem egérrel kattintok ezekben, hanem a laptop kijelzőjéhez nyúlok oda.


Összességében én megvagyok vele, szeretem, kár, hogy a sajátom nem ilyen. Bááár plusz árat, csak ezért nem érnek meg szerintem.

2021. aug. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én fölöslegesnek tartom az érintőképernyőt a laptopon. Megszoktam a billentyűs, érintőpados használatot. Persze lehet hogy aki sokat használt tabletet, annak az érintőképernyő alapkövetelmény.
2021. aug. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!